Audi A3 1.4 TFSI

FSI teknolojisinin kullanıldığı ilk motorlardan birini kullanan 1.6 FSI motorlu ilk proje arabamızda, üyelerimizi bilgilendirmek amacıyla ve aynı zamanda Audi sahiplerine araçlarının potansiyelini ortaya çıkarma fırsatı verdik. Audi çok yakın bir zamanda A3 modellerinde 1.4 TFSI motorunu sunmaya başladı. Bu motor, 1.6 FSI ‘dan turbosunun yardımıyla hem 10 beygir daha güçlü hem de düşük hacminden dolayı daha iyi bir benzin ekonomisi sunuyor.

Aracın sahibi, forumdan “Gkhn” nickiyle de tanıdığınız Gökhan Kurttutar. Kendisi S-Dizayn firmasının sahibi ve aynı zamanda gördüğünüz 2008 model 1.4 TFSI motorlu Audi A3 Coupe ‘nin sahibi. Plakasından da anlıyabileceğiniz gibi eski proje arabamızın sahibinin tersine, Gökhan Bey, Bursa’lı.

Yeni Proje Arabamız: Audi A3 1.4 TFSI

Yeni proje arabamız, aslına bakarsanız çok dolu bir şekilde satın alınmadı. Bunun nedeni ise kendi kararımız olan, çeşitli modifiyelere yer vermekti. Arabamızın üzerindeki opsiyonlar aşşağıdakiler ile sınırlı:

– Ön Kol Dayama
– Fonk. Direksiyon

1.4 TFSI motoru, maximum 125 beygir olan gücünü 5000 devirde, maximum 200Nm torkunu ise 1500 ila 4000 devirleri arasında sunan verimli bir motor. 1.4 TFSI motoru hakkında daha çok bilgiye ulaşmak için tıklayınız.
Yapacağımız modifiyeler ise opsiyon listemizin tam tersine çok uzun bir liste. Aracın hem performansında, hemde görünüşünde TurboFSI.net Proje Arabalarına yakışır bir şekilde geliştirmeler yapılacaktır. Turbolu bir araç olduğundan, yeni A3’ümüzün performans modifiyelerine güzel tepkiler vereceğini umuyoruz. Aracın dış görünümünde yapacağımız bodykit uygulamasına hangi firmanın ürününü kullanacağımız belli değil, fakat opsiyonlarımız geniş. Umarız, bu aracımız bittiğinde, Türkiye’de parmakla gösterilen eşsiz Audi A3 ‘lerden biri konumuna gelir.

a3-1.4-tfsi-tanitim-03.jpg

Audi A3 1.4 TFSI Tanıtım Galerisi
Yeni Proje Arabamız: Audi A3 1.4 TFSI Forum Konusu