A6 2018’de geliyor.

Audi, yeni nesil A6’nın ilk teaser’ını nihayet yayınladı. Alman marka, diğerlerinden farklı olarak bu klipte “genç yetenekleri ve film yapımcılarını” yeni araca dair vizyonlarını yansıtmaya davet etmiş. Uzun lafın kısası ilk teaser videosunda Ingolstadtlı üretici lansmanın 2018’de yapılacağı haricinde bir şey paylaşmamış.

Audi şimdilik A6’ya dair herhangi bir şey paylaşmadı. Neyse ki aracın neye benzeyeceğini casuslarımızın çektiği fotoğraflar sayesinde aşağı yukarı biliyoruz. Çıkan bazı söylentilere göre lüks sedan Traffic Jam Pilot sistemi gibi teknolojilere sahip olacak. 60 km/s sürate kadar yarı otonom özellik sunan sistemi ilk olarak yeni A8’de görmüştük.

2018 Audi A6 Casus Fotoğraflar
2018 Audi A6 Casus Fotoğraflar

 

MLB Evo platformundan çıkacak olan yeni A6 selefine oranla daha büyük boyutlara kavuşacak. Buna rağmen ağırlık azalacak. Orta boyutlu lüks sedan, gücünü dört ve altı silindire sahip, turbo beslemeli dizel ve benzinli motorlardan alacak.

Yeni A6’nın Mart 2018’de Cenevre’de tanıtılması bekleniyor. Muhtemelen ilk resmi fotoğraflar Şubat ayı içinde internette paylaşılacaktır. İlk önce sedan versiyonu görücüye çıkacak. Daha sonra onu station wagon ve A6 Allroad takip edecektir. Performans odaklı S6 ve çılgın station wagon RS6 Avant ise 2019 veya 2020 civarında piyasaya sürülecektir.

Kaynak: Audi Germany , Motor 1