Alman üretici ilk olarak A3 Sportback’in örtüsünü kaldırmıştı. A6 ve A7 Sportback’ten gelen detaylar direkt olarak dikkat çekiyor olsa da model genel anlamda A1 Sportback’e bir hayli benziyor. Audi’nin Singleframe ızgarasını kullanan model, çıkıntılı çamurlukları ve tavan rayları ile de bir önceki nesline selam çakıyor.

A3 Sportback’in yaÅŸadığı asıl deÄŸiÅŸim ise kabin içerisinde göze çarpıyor. Konsolu tamamen yenilenen model dijital gösterge paneli ve dokunmatik bilgi eÄŸlence sistemini harmanlamayı baÅŸarmış. Fakat üst düzey Audi modellerinde gördüğümüz çift ekran düzeni bu model içerisinde bulunmuyor. Bununla birlikte Audi mühendislerinin fiziksel düğmeleri denklemden çıkartmadıklarını belirtelim.

A3 Sedan ise C sütununa kadar A3 Sportback’in izlerini taşıyor. A4 Sedan’a bir hayli benzeyen model, yenilenen yüzündeki çentikli farları ve tampon tasarımı sayesinde kendisini aÄŸabeyinden ayırmayı baÅŸarıyor.

Yan tarafa gelindiğinde ise Sportback versiyonunu andıran çıkıntılı hatlar karşımıza çıkıyor. Yine Sportback versiyonunda olduğu gibi en büyük değişimi kabininin içerisinde yaşayan model, oldukça geniş dijital gösterge paneli ve bilgi eğlence sistemi ile dikkat çekiyor.

Ä°ki model de ülkemize 1.0 ve 1.5 litrelik TFSI üniteler ile geliyor. Åžimdilik modellerin PHEV versiyonları hakkında ise net bir bilgi yok. BildiÄŸiniz üzere A3 Sportback’in PHEV versiyonu GeçtiÄŸimiz aylarda tanıtılmıştı.Yeni Audi A3 ailesinin fiyatları ise ÅŸu ÅŸekilde: