Vanina Ickx DTM Audi

  • Jacky Ickx’in tek kızı olarak Audi ‘nin sürücüsü olacak.
  • 1995’ten beri DTM’deki ilk bayan sürücü.

1995’ten beri DTM’de yarışan ilk bayan sürücü olma imkanına kavuÅŸan Vanina Ickx, Belçikalı. Kadınların bu spordaki baÅŸarıları tabiki Vanina Ickx ile baÅŸlamayacak. Fransız Michèle Mouton, Audi Quattro kullanarak Dünya Ralli Åžampiyonasını kazanan tek bayan. Ondan daha sonra 1990’ta Ä°talyan Tamara Vidali, touring yarışlarına dereceye giremesede önemli baÅŸarılar elde etti.

Audi Motorsporları baÅŸkanı Dr Wolfgang Ullrich, erkekler tarafından domine ediler araba sporlarında bayanlar tarafından da baÅŸarı elde edilebileceÄŸini Michèle Mouton ve Tamara Vidali ile gördüklerini ve Vanina Ickx’in bu baÅŸarıları tekrarlamak için gerekli düzeyde yeteneÄŸi olduÄŸunu söyledi.

6 kere Le Mans kazanan ve daha önce Formula 1’de de yarışan Jacky Ickx, kızınıda 1996 yılına girerken yetiÅŸtirmeye baÅŸlamış. Daha önce Le Mans yarışlarında da yarışan Vanina,  kısa sürede baÅŸarıları ile herkezin gözüne girmeye baÅŸlamış. “Audi için yarışacağım için çok heyecanlıyım.” diyen Vanina Ickx, DTM’nin Formula 1 ‘den sonra en çok ilgi çeken araba sporu olduÄŸu söyledi ve onu çok zorlu bir sezonun beklediÄŸinin altını çizdi.

1.55m boyunda ve 55 kilo olan Vanina Ickx, hobi olarak paraşütle atlıyor ve şu anda kayakla atlamada 136km/h ile hız rekorunu elinde tutuyor.