ABD menşeli elektrikli otomobil firması Tesla nihayet Türkiye’ye giriş yapıyor. Hızlı şarj istasyonları için Gersan Elektrik ile anlaşma imzalayan firma ülkemize gireceğine dair ilk sinyalleri vermişti.

Vatan’ın haberine göre Tesla’nın Avrupa merkezi olan Tesla Netherlands, İstanbul Anadolu yakasında servis alanı bakıyor. Şirketin 6 ay içinde servisi açacağı ve burada tanıtım amaçlı birkaç modelini sergileyeceği iddia ediliyor.

Bir diğer söylentiye göre, otomobil firması 2019 yılında da bir showroom açacak. Bu mağaza için potansiyel yerlerden birisi de Zorlu Center olarak gösteriliyor. Ayrıca markanın, Tesla Model S ve Model X’e göre daha makul fiyatlı Model 3 ile Türkiye’ye hızlı bir giriş yapmayı planladığı öne sürülüyor.

Şu anda Türkiye yollarında 150’den fazla Tesla modeli bulunuyor. Araç sahiplerinin en büyük problemi ise ülkede markaya ait bir servis bulunmaması. Kullanıcılar, kaza veya benzeri durumlarda otomobillerini tamir için Avrupa’ya göndermek zorunda kalıyor ve bu da kaskoda sorunlara yol açabiliyor.

Kaynak: Vatan