Sportec Audi S4 Avant

Sportec ‘in modifiye ettiÄŸi Yeni Audi S4 ‘te, güç artışı belirgin olmasına raÄŸmen performans kazanımları sürpriz derecede düşük.

Eminiz ki otomobilinizde yaptıracağınız bir modifikasyonda 92 beygir gücünde bir artış elde etmenizin karşılığı olarak 0-100 km/sa hızlanmasında sadece 0.1 saniye kazanacağınızı ve aynı maksimum hıza sahip olacağınızı bilseydiniz illaki kara kara düşünürdünüz. Fakat İsviçre’li modifiye ekibi Sportec’e göre daha fazlası var. 333BG’den 425BG’ne yükselen otomobilin hız dışında diğer faktörlerine göz atmak gerekiyor.

Yeni bir gövde kiti sayesinde otomobil daha sportif ve daha agresif bir görünüm kazanmış. Ayrıca 19 ya da 20 inç tekerlekler de göz dolduruyor. Sürüş yüksekliğinin 30 mm. alçaltılması, daha sert süspansiyonlar ve güncellenmiş fren sistemi ile de sürüş karakteristikleri geliştirilmiş olmalı.

Sportec Audi S4 Avant

Tabii ki 0-100 km/sa hızlanmasındaki küçük artış yanında genel performansta da bir çok gelişmeler var.
Vites değişimleri ve günlük sürüşte ani hızlanmalar ekstra güç sayesinde çok daha iyileştirilmiş. Sportec’e göre benzer Audi 4.2L V8’e göre de yakıt ekonomisinde ciddi ilerlemeler kaydedilmiş.
Sportec’in diğer paketlerin olduğu gibi bu modifiye paketi de parça parça ya da bütün olarak kişiselleştirilerek satın alınabiliyor.

Beygir:
313 kW(425 PS) @6640 RPM
Tork:
520 Nm @2800-5300 RPM

Sportec Audi S4 Avant