Porsche Cayenne GTS 1

Geçtiğimiz yaz aylarında makyajlı versiyonları tanıtılan Porsche Cayenne ailesi yeni modellerine kavuştu. Modellerden ilki sportif GTS takısını alırken ikincisi giriş seviyesini oluşturuyor.

Daha ilk bakışta tanınabilmek için bazı farklılıklara sahip olan Cayenne GTS’in ön tamponu Turbo takısına sahip modellerden ödünç alınırken yan etekler geniÅŸletilmiÅŸ. Gövde rengine boyanan çamurluk çerçeveleri daha geniÅŸ bir yapıya kavuÅŸurken arka tampon tasarımı da yenilenmiÅŸ.
Alçaltılmış süspansiyon sistemine sahip olan modelde suulan siyaha boyanmış parçalar arasında 20 inç çaplı jantlar, kromajlı çerçeveler, model ismi yazıları ve egzoz çıkışları yer alırken far ve stoplar da karartılmış.

Porsche Cayenne GTS 3

İç mekanında daha bol deri ve Alcantara kullanılan Cayenne GTS’in koltukları da daha sportif yan desteklere sahip. Ön kafalıklarda GTS armaları yer alırken kontrast renkli dikiÅŸ iplikleri ve emniyet kemerleri dikkat çeken detaylar arasında.

Kaputu altında çift turbo beslemeye sahip 3.6 litre hacimli v6 motor görev yapan araç 440 beygir güç, 600 Nm tork üretebiliyor. Sport Chrono paketiyle alındığında 0’dan 100km/s sürate 5.1 saniyede ulaÅŸabilen GTS’in maksimum süratiyse 262 km/s.

Aynı motorun atmosferik emiÅŸli versiyonuna sahip olan giriÅŸ modeli 300 beygir güç üretebiliyor. Maksimum sürati 230 km/s olan bu modelin 0’dan 100 km/s sürate ulaÅŸma süresiyse 7.7 saniye.

Porsche Cayenne GTS 2