Audi R8’ler DTM’de Güvenlik Aracı olarak sahnede

Piyasada gördüğümüz bir çok R8, online V10 Audi R8 videolar ve Nurburgring’de sahneye çıkan otomobiller ile birlikte gözlerimizi Audi’nin farklı yarış serilerine verdiği safety car’lara (güvenlik otomobilleri) çevirdik. Haziran – Le Mans 24 Hours yarışlarında benzersiz karbon fiber yapısıyla gördüğümüz Audi’den sonra şimdi de geçtiğimiz haftaların Almanya DTM yarışlarında Audi’nin bu Race Taxi’sinin görüntülerini ele geçirdik. Otomobilin çene yapısı Le Mans safety car’daki ile özdeş olup, arka kanat spoileri gibi bu fotoğraflarda da görebileceğiniz değişiklikler de mevcuttur. Norisring DTM yarışına katılmadığımız için ancak elimize Audi Sport tarafından gönderilen fotoğraflar var. Eğer sizde daha fazla fotoğraf var ise gerçekten biz de görmek isteriz.

Audi R8’ler DTM’de Güvenlik Aracı olarak sahnede

Ingolstadt/Nürnberg – Bu haftasonu Audi R8 resmi DTM safety car olarak kullanılmanın yanında aynı zamanda racing taxi olarak da boy gösterecek.

Quattro GmbH, 420 beygir gücündeki spor otomobillerini “Norisring Hız Haftasonu” faaliyeti sebebiyle Almanya Motor sporları Federasyonuna (DMSB) verdi. 2 Audi R8 otomobili de özel olarak safety car standartlarına uygun olarak Neckarsulm fabrikasında hazırlandı. Quattro GmbH müdürü Werner Frowein:”Pek fazla modifikasyona ihtiyaç duymadık çünkü zaten R8 mükemmel yarış genlerine sahip bir otomobil” şeklinde demeç verdi.

Diğer Audi R8 ise son derece dikkatli olarak quattro GmbH tarafından racing taxi olacak şekilde hazırlandı.

Audi R8’ler DTM’de Güvenlik Aracı olarak sahnede