Abt Sportback AS3-R

Abt firmasının motorsporlarındaki sloganı uzlaşmadan sürüş keyfi. Tabiki onların bu filozofileri yarattıkları inanılmaz konsept arabalarada işliyor. 2005 yılında Frankfurt’ta ilk kez tanıttıkları arabanın adı : ABT Sportback AS3-R ve toplam 300 beygir üretiyor.

Yeni Sportback AS3-R bir diplomat değilde sanki hırslı bir atlet. Sürücüsüne kattığı bu his, ismindeki “Racing” yani yarış kelimesini temsil eden “R” dan geliyor. 300 beygiri kullandığınız zaman kalp atışlarınız devirden daha hızlı artıyor. Yoğun araştırmalar üzerine Audi A3 Sportback 2.0 TFSI modelini baz alarak toplam güç 300 beygir ve toplam tork 370Nm ‘ye çıkmış. 0-100km/s hızlanması ise 5.9sn olan bu araç, en yüksek hızına 260km/s ‘te ulaşıyor.

Abt Sportback AS3-R

Yüksekliği ayarlanabilir süspansiyon, asfalta en yüksek gücü taşımak için ayarlanmış. Süspansiyondaki bu kesinlik, sürüş keyfinide arttırmış. Direksiyon hareketlere anında cevap veren AS3-R, sportif kalırken neredeyse standart bir A3 kadar sürüş konforu sağlıyor.

AS3-R toplam olarak 40mm aşağıya indirilmiş. Arabayla özdeştirilen bodykit ve arkada görebileceğiniz 4 çıkışlı egzos gerçekten çok sportif bir hava katmış.