Audi Q7 PPI ICE

Eylül, 2005, IIA’da Audi’ nin lüks ve sportif SUV modelini tanıtmasıyla birlikte Audi , ürün yelpazesini daha da genişletmiş oldu. Buna müteakiben, kısa bir aradan sonra PPI Otomotiv Dizayn ekibi, 7 koltuklu giriş-düzeyi modelini geliştirerek PPI PS Audi Q7 adı ile piyasalara lanse etti. PPI şimdi ise PPI ICE ile teknik ve görünüm olarak bu modeli daha da güzelleştirdi. Bu tasarım, bir öncekine göre çok daha dinamik, daha lüks ve hatta daha seçkin görünümüyle öne çıkıyor. Bir çok otomobil kullanıcıya her istediği özelliği veremez muhakkak fakat bu gözüpek otomobil kendinizi sürüş esnasında yolların hakimi olarak görmenizi sağlıyor.

Etkileyici tasarım paketi
Mükemmel yüzey kalitesi ve işçilik, aynı zamanda ağırlığı da azaltan PPI tasarımının odak noktasını oluşturuyor. Yan bodykit lerin de eklenmesiyle PPI ICE aynı zamanda off-road ruhu da kazanmış oluyor. Ön uca eklenen sportif apron, genişletilmiş hava giriş kanalları ile de tasarıma farklı bir boyut kazandırıyor. Hafifleştirilmiş karbon fiber kaput ise motora önden taze hava girmesini sağlayarak havalandırma kanallarının daha efektif çalışmasını sağlıyor. Tekerlek üstü yan kemerler ise PPI ICE’ a eşsiz bir görüntü kazandırıyor. Yan eşiklerin tasarımı da değiştirilerek 110 mm daha enlemesine boy artışı sağlandı. PPI arka apronu ise integral difüzör ile geliyor, bu da spor egzoz sisteminin 4 egzoz borusu çıkışı ile estetik ve de etkili olarak bağlantıyı sağlıyor. Üst karbon fiber spoiler ise ek aşağı çekiş kuvveti sağlıyor, bu da daha yüksek hızlarda otomobilin daha stabil olması demek oluyor. Yan ayna yuvalarında olduğu gibi çeşitli karbon fiber bileşenler ise mat yada parlak boya versiyonlarında, alüminyum görünüşte sunulabiliyor.

Audi Q7 PPI ICE

Geliştirilmiş sürüş memnuniyeti için daha fazla tork
PPI ICE’ın etkileyici görüntüsü, performans kitleri ile desteklenerek meraklılarına sunuluyor. Tüm dizel ve benzin motorlu sistemler için ilk aşama olarak spor egzoz sistem, spor hava filtresi ve optimize edilmiş motor yönetim sistemi sunuluyor. Tüm bunlar ile standart versiyona göre 47 beygir gücü ve ek 45 Nm. Tork değeri sağlanabiliyor. Turboşarj versiyon motor 4.2 L V8 motora sahip ayrıca PPI geliştirmeleri sayesinde 600 beygir gücü ve 295 km/sa maksimum hız’a sahip. Bunun yanında PPI geliştirme ekibine göre otomobil 0-100 km/saat hızına 6 saniyenin altında ulaşabilmeliydi ve 5.9 saniye ile ekip bunu başardı. Bu değer aynı zamanda PPI ICE’ın standart versiyona göre 1,5 saniye daha hızlı olması anlamına geliyordu. Yine ekleyecek olursak tüm bunların yanında akustik açıdan güçlü ve 4 egzoz borusu çıkışlı spor egzoz sistemi de ses açısından da PPI ICE’ı farklı kılmaya yetiyor.

PPI ICE

Stop & Go
Titizce dizayn edilen spor fren sistemi PPI ICE kusursuzluğuna yakışacak şekilde düzenlendi. Fren diskleri ön – 405 x 34 mm ve arka- 380 x 28 mm olarak ön-6 piston, arka-4 piston şeklinde tasarlandı. Teker – lastik kombinasyonu da fren gücünün yola transferini mükemmelleştirecek şekilde ayarlandı. Tek parça 10Jx22PPI Formula alaşım tekerlekler ve Michelin 4X4 Diamaris 295/30 ZR 22 XL lastikler ile hassas bir kombinasyon yakalandı. Bu lastikler Michelin tarafından bu otomobil için özel üretildi ve 315 km/sa hıza güvenli şekilde ulaşılabilecek şekilde tasarlandı.
Hava süspansiyonlu otomobiller için ise PPI spor modülü entegresi için bir opsiyon bulunuyor. Yol açıklığı 70 mm. arttırılabiliyor veya opsiyonel olarak otomobil 40 mm. aşağıya indirilebiliyor.

PPI- Kimlik Tasarımı. Limitsiz iç tasarım.
Yeni tasarlanan ve iç tasarımın önemli bir noktası olan spor direksiyon ise PPI “kimlik” ve son ergonomik gelişmeleri tasarıma yansıtıyor. Bunun yanında tüm teknoloji meraklıları için olmazsa olmazlar, iPhone, Treo ve Blackberry de özel PPI konsolu ile sunuluyor. İster spor, ister zarif dizayn olsun her ikisi için de PPI iç tasarım ekibi elinden geleni yapmış gözüküyor. Sizin için özel olarak yapılmış ve usta ellerle titizce monte edilmiş gibi. PPI iç tasarımcıları her biri el emeği olan full deri döşemelerden farklı tasarımlara kadar geniş bir yelpazede sizi tatmin edecek tekliflerle kalp atışlarınızı hızlandırıyor.