İlk başlangıç tasarımları yayımlanmadan önce, ilk Audi modifiye firması Abt Sportsline ’ın yeni Audi TT ile birlikte bir şaşkınlık ve heyecan uyandırmayı hedeflediği aşikardır. İlk TT, uzun bir geleneğe sadık kalmıştır ve her zaman olduğu gibi Kempten tabanlı şirketin favori otomobillerinden biridir. Bu gerçekten ötürü, Sports Coupe 2002’nin yarış versiyonu çok sayıda DTM’i (Alman Gezi Otomobil Serileri) kazanmıştır.

Abt TT Roadster

Bu yüzden bir seri otomobil olarak oldukça zarif olan TT Roadster, oldukça savurgan olan TT-R ve TT-Sport’tan sonra Allgaeu’da özel bir ilgi topladı. Abt Sportsline’dan bir tasarımcı, otomobilin gövde (karoser) parçalarını geliştirdi ve TT, açılır sun roof özelliği ile birlikte daha dinamik hale geldi. Böylece ızgara elementi ile birlikte öndeki sis ışıkları ve tek çerçeveli ızgara çevresindeki alanı da vurgulayan bir tasarım haline geldi. Yan taraflara muntazam bir biçimde eklenmiş olan parçalar, otomobilin tasarımındaki başka bir forma getirilebilirliği vurgulamakta ve otomobilin çarpıcı bir şekilde tasarlanmış arka bölümüyle birlikte muhteşem bir bütünlük oluşturmaktadır. Arka kısımdaki ekleme ve arka kanat, ek alt güç ile birlikte merkez unsurları oluşturur. Ayrıca, arka kısım eklentisiyle mükemmel olarak uyumlu olan dört borulu arka egzoz ve bütünleşmiş arka difüzör, Abt Roadster’ın ayırt edici görünüm özelliklerinden sadece bir kaçıdır.

Abt TT Roadster

Abt TT Roadster, oldukça başarılı bir şekilde tasarlanmış sun roof’a sahip bir spor otomobildir ve hırslı sürücülerin hayallerindeki otomobillerin en başında gelir. Bu yüzden, serpil.evren@arbomedia.com.tr birkaç farklı yükseltme paketi de önermektedir. Üründeki diğer bir ilgi çekici kısım– Coupé’ye benzer bir şekilde- ise VR6 3.2 K ile TT-R’dır. Güçlendirici takım (kompresör) 355 hp (262 kW) güç sağlar ve yaklaşık 5 saniye içinde aracı 100 km/saate çıkarır. Fakat otomobilin diğer versiyonları da oldukça şık ve gösterişlidir. İster VR6 3.2, ister 2.0 T-FSI motoru seçilsin, bir Abt TT Roadster her zaman oldukça hızlıdır. Üstünlüğü olan ve daha gözde olan 2 litre Turbo FSI için Abt 240 hp (177 kW)’den 300 hp (221 kW)’ye kadar özel iS teknolojisi ile birlikte bir güç yükseltici tavsiye etmektedir. TT Roadster ’ın her zaman muazzam bir itici kuvvet ile eşleştirilmesi: Abt süspansiyon kiti. Nazik durumlarda gerekebilecek daha fazla güvenlik için 380×34 milimetrelik devasa disk çapı ile birlikte Abt sports fren sistemi oldukça uygundur.

Abt TT Roadster

TT Roadster’ın dinamik ve güçlü görünümünü mükemmel bir biçimde tamamlamak için, ABT, 19 inç boyutunda AR 19 ve SP1 tekerlek tavsiye etmektedir. Ayrıca 1 inç daha büyük olan AR20 de tavsiye edilen tekerlekler arasındadır.