200,000 ziyaretçi ve 50,000 otomobil – Audi ve VW tutkunları- Worthersee 2007’ de buluştu.

Worthersee 2007

16-20 Mayıs 2007 arasında düzenlenen 26. Wörthersee turunda bu seneki 2 ilke imza atıldı. AUDI AG Wörthersee, Reifnitzdeki bu buluşmada ilk kez üretici olarak gözler önüne çıktı. Sayılarının 200.000’den fazla olması beklenen otomobil fanları aynı zamanda quattro dizaynı Audi TT Clubsport modelinin dünyada ilk kez sahneye çıkmasına tanık olacaklar.

Bunun yanında beklentileri karşılamak üzere Güney Avusturya’da Ingolstad şirketi faaliyetlerine başladı. Son yıllarda, daha çok “GTI Buluşması” olarak bilinen Wörtherse turu, Audi ve Volkswagen hayranlarını adeta kendine mıknatıs gibi çeken bir organizasyon olarak gözüküyor. “Göl sizi çağırıyor” sloganı ile anılan 2007 organizasyonunda 200.000den fazla ziyaretçi ve 50.000 araç Carinthian Gölün’de ihtişamlı bir organizasyon gerçekleşmesine sebep oldular.

Worthersee 2007

Dikkate değer diğer bir nokta ise Audi TT nin organizasyonda quattro çalışması ürünü çok özel Audi TT clubsport modelinin dünya premierini organizasyonda gerçekleştirmesiydi. Aynı zamanda gösterişli spor otomobillerin ve göz kamaştırıcı özel tasarımların sergilendiği organizasyonda TT ve A3 modelleri de yer aldı. Ayrıca Audi, otomobil tutkunlarını daha da heyecanlandırmak adına Nuüburgring’de 24-hour’da yarışacak A3’ü sergiledi. Bunun yanında mid-motor R8 spor otomobili, RS 4 cabriolet ve yeni S5 ile Audi misafirlere güzel bir görsel şölen yaşattı.

Wörthersee’de Audi deneyiminin unutulmaması için sürücüler ve otomobiller için, fotoğrafçılarında istekleri göz önüne alınarak 4 ayrı stand oluşturuldu ve organizasyondaki faaliyetler ölümsüzleştirildi.

Worthersee 2007

Audi’nin Carinthia faaliyetleri bir kez daha otomobil severler ve bu gibi organizasyonlara olan bakış ve desteğini göstermiş oldu. Diğer tüm gösterişli ve inanılmaz modellerin organizasyonda gözler önüne serilmesi yanında şüphe götürmeksizin Ingolstady şirketinin TT clubsport modelinin dünya premieri, organizasyonun en şaşırtıcı ve önemli olayıydı.

Worthersee 2007 Galerisi