Lamborghini Aventador LP 750-4 SV

Lamborghini Aventador ailesi büyümeye devam ediyor. Ailenin en yüksek performans sunan versiyonlarında kendisine yer bulan SV takısı sonunda bu otomobile de eklendi.

Hem daha uzun hem de çift katlı bir splitter şekline bürünen ön tamponu farklı dış tasarımı başlatırken değişiklikler yeni yan etekler ve sürekli açık durumda olan arka hava girişleriyle devam ediyor. Çok daha agresif bir arka görünüme kavuşan otomobilde büyük bir spoiler, tamamen yenilenmiş arka tampon, dört egzoz çıkışı ve büyük difüzör görev yapmakta.

Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce 2

Önde 20, arkadaysa 21 inç çaplı jantlarla donatılan model standart olarak karbon seramik fren disklerine sahip olacak. Daha yoğun karbon fiber kullanımıyla 50 kg hafifleyen Aventador SV 1.525 kg ağırlığında.

Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce 1

İç mekanda farklı tasarıma sahip koltuklar, özel paspaslar, daha çok yerde göze çarpan karbon fiber kaplamalar, Alcantara döşemeler ve yenilenen gösterge paneli grafikleri dikkat çekerken SV logoları da koltukların kenarına işlenmiş.

 Lamborghini Aventador LP 750-4 SV ‘de 6.5 litre hacimli v12 motoru 750 beygir güç, 690 Nm tork üretebilen otomobil dört tekerlekten çekiÅŸ sisteminin de yardımıyla 0’dan 100 km/s sürate 2.8 saniyede ulaÅŸabilirken maksimum süratinin 350 km/s üzerinde olduÄŸu açıklanıyor.

Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce 3