Uluslararası bir üne sahip olan Audi modifiye firması Hofele Design, Audi ‘nin yeni coupesi Audi A5 için yeni bir dizayn konsepti üretti. Bu dizaynın büyük bir kısmını yüksek kalite PKG materyallerinden yapılmış ve üstünde büyük hava girişlerinin bulunduğu ön ve arka tamponlar oluşturuyor. Kullanılan lamel ızgaralar Audi R8 ‘i hatırlatırken, aynı zamanda Audi A5 ‘e çok daha agresif bir görünüm vermiş. Ayrıca Audi A5 ‘in orjinal tamponlarından daha yumuşak hatlar kullanılmış.

Hofele Design Audi A5

Diğer bir farklılık ise arka tarafta kullanılan oval egzos boruları. Tampon içine entegre bir biçimde yerleştirilen egzoslar, yine Audi R8 etkisini hissettiriyor. Bagaj kapağının üstünde kullanılan zarif spoyler, Audi A5 ‘in hatlarıyla uyum içinde. Hava girişli yan marşpiyeller ise aracın yatay hattını da daha uzun göstermekte başarılı.

Jant seçimi olarak Hofele kendi üretimi olan “Largo-RS 20″ kodlu 9Jx20” büyüklüğünde hafif alaşım jantları kullanmış. Jantları 255/30 R 20 boyutlarında lastikler sarıyor. Audi A5 tam olarak 40mm daha alçak ve jantların offsetleri daha az olduğu için izdüşümü daha geniş.

Hofele Design Audi A5

Audi A5 ‘in fabriki çıkışı gücü 240hp ve 500Nm tork olan 3.0 tdi motoru yapılan chip tuning kiti ile 280hp ve 580NM tork ‘a ulaşmış. Bu kitin fiyatı 1,150 Euro, fakat ülkemizdeki fiyatı bilinmiyor. Karbon fiber, egzotik ahşap ve deri türlerinin kullanıldığı iç kısım ise şu an için geliştirme aşamasında.

Bütün parçalar orjinal parçaların yerine kolayca monte edilebiliyor ve aracın orjinal parçalarının üzerinde geri dönülemez değişiklerin yapılmasına gerek duymuyor. Ayrıca Hofele ‘nin ürettiği bütün parçalar gibi Hofele Design Audi A5 ‘te kullanılan bütün parçalarda TÜV sertifikalı.

Hofele imzalı diğer Audi modelleri için Hofele ‘nin websayfasını gezebilirsiniz:

www.hofele.com