Junior Member
    Merhaba Arkadaşlar,
    Çok ilginç bir durumla karşılaşıyorum. Kumandanın pili azaldığı zaman kapıları açmak istediğimde şoför kapısı haric diğerlerinin kilitleri açılıyordu. Şoför kapısını da ben anahtarla açıyordum. Pili değiştirince düzeliyordu. Bu son 2,3 pil değişimde böyle oldu (pilleri 1 milyonculardan aldığım için çok çabuk bitiyorlar).
    Geçen hafta yine aynısını yaptı bu sefer duracell pil alayım kurtulayım dedim ama pili değiştirdiğim halde şoför kapısı yine açılmıyor. Diğer kapılar açılıyor şoför kapısı açılmıyor. Kilitlerken kilitliyor ama açmak için anahtarı sokarak açmak zorunda kalıyorum.

Böyle bir durumla karşılaşan veya bilgisi olan var mı? Sorun yazılımsal, pilden veya kumandadan mıdır yoksa kilitte mi bir sorun vardır anlayamadım.
    Pil kodu doğru kapakta da 2032 takılmalı yazıyor.

Arabam 2008 A1 1.4 TFSI 8P

Member
    Merhaba, kilitte sorun var. Benim de sağ arka kapı aynı şekilde sorunlu. Sıcak havalarda düzeliyor ama.
    Kilit mekanizması bozulmuş, içinde oyuncak arabalarda olan küçük motor var o bozuluyormuş.
    Tamir videoları var yazın söküp bakacağım.
    Olmadı komple kilit alıp değişmek gerekiyor. 350-400 tl komple mekanizma fiyatı.

Junior Member
    Benimde o olay sağ ön kapı ile başladı, sonra sol arka kapıda gitti, binip içeriden açmak gerekiyor. Şimdide şöför kapısı gitti. Merkezi kilitliyor ama açmıyor. Hacı murata biner gibi. Bu bahsettiğiniz fiyat audi servis fiyatımı, yoksa sanayi fiyatımı?