Junior Member
    Merhabalar,

Audi A3 8P 2012 1.6 TDI aracımızda aracı çalıştırıp çok beklemeden hareket ettiğimde egzozdan çok yoğun bir şekilde beyaz duman çıkıyor. Bu arada araç vites geçişlerinde zorlanıyor ve yüksek devirde vites geçişi sağlıyor. Bu yüzden arabadan durdurup indiğimde hararet yaptığını anlıyorum fan açıyor araba. Normal bu sorunu akşam serinliğinde yaşadım sabah soğuklardada ayrıca yaşıyorum.

Acaba bu kadar yoğun duman atmasının sebebi nedir. O kadar çokki aynadan baktığımda arka taraf görünmüyor gaza yüklendiğimde çıkan duman azalıyor.

Sabahları soğuk havalardada bu sorunu yapıyor.

Senior Member
    Merhaba.

Surekli fan acmasinin sebepleri var.Devir daim ve motor suyu motor suyunuz uzun süredir değişmediyse tortulasabilir ve verimsiz sogutma yaptigi icin surekli fan acar.

Beyaz duman ise enjeksiyon sisteminin arizasindan olur.Ayrica hava sogukken ve motor da yeni calismissa dsg yuksek devirde vites atar bu cok normal.Manuele alip motor ve dsg isinana kadar kendiniz vitesi atin.Kisa sure sonra motor ve dsg isinacagi icin duzelecektir.

Cok sogukta beyaz dumani ve yuksek devirde vites atmayi(yokusta) bazen ben de yasiyorum.Manuel'e alip 2 bin devirde kendim atiyorum.Kisa sure sonra duzeliyor zaten.

NOT: Ayni araca sahibiz.

SAMSUNG S9 PLUS cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2012 Audi A3 1.6 Tdi 140 HP 290 NM S-Tronic Ambition

RS3 BODY KIT~Custom diffuser ~ ZENEC 3131D MMI ~ Powershop S-Tronic Software ~ Remmaped By Powershop ~RS3 mirror ~ TFSI Look Exhaust ~ Koni STR.T ~ Stgx Spacer ~ Eibach 3.5 Pro kit ~ RS3 SPOILER ~