Member
    merhaba arkadaşlar ,

2016 model a3 tdi sahibiyim. 17000 km de aracım.
    Son zamanlarda 2. 3. viteste çok nadir de olsa 1500-2000 devir arası gaz pedalında hissettiğim bir titreme yaşıyorum . 2000 deviri geçince bir şey yok. Bir de son bi kaç aydır aracımı çok kısa mesafelerde kullanıyorum 1-2 km. En uzun yolum 30 km dir. Kurum falan mı birikti acaba ?

Forumda da yine konuşulmuş Shell den kaynaklı araç titreşimi diye. Ben bi shell bi bp alırım yakıtımı ve her zaman fullerim. En son shell den aldım ve bu titreşimi bende hissediyorum. Bahsettiğim titreşim acaba yakıt mı? Yoksa vag grubunun bir türlü çare bulamadığı kavrama sorunu bana da mı uğruyor?
    2016 A3 1.6 tdi S-Tronic Ambiente

Junior Member 76ovun Üyenin Avatarı
    Ben Shell’den olduğunu sanmıyorum araç soğukken titreme yapmıyorsa ısındıktan sonra özellikle 1 den 2 ye geçerken veya yokuşta vitesi 2 ye 1 e düşürürken titreme yapıyorsa kavrama setidir başıma anlattığım şekilde gelmişti kavrama değişti düzeldi

Member
    3. vitese geçiş esnasında değil hızlanmak için gaz verdiğim anlarda oluyor. Hani gidiş gelişli yollarda çizgiler tırtıklı olur da üstünden geçerken sarsılır araba, aynı ona benzer kesikli kesikli titreşim hissediyorum.
    2016 A3 1.6 tdi S-Tronic Ambiente

Junior Member 76ovun Üyenin Avatarı
    Yani az çok tahmin etmeniz lazım motordan mı kaynaklı şanzımandan mı eğer şanzıman sa dediğim gibi kavrama seti olabilir tabi bizim burada yaptığımız kendi başımıza gelenlerle kıyaslayıp tahminde bulunmak iyi bir ustaya baktırmakta fayda var