Member
    Arkadaşlar herkese iyi günler,bu hafta bir audi a4 1.4 sport 2017 araç aldım ve cruise kontrolü çalıştıramıyorum, kmyi 80 e getirip cruise kolunu set yaptıktan sonra yeşil LİM işareti çıkıyor ve cruise olarak araç sabit hıza geçmiyor,servis malesef çok yoğun olduğundan bana geri dönüş yapamadılar, aranızda bu şekilde bir problem yaşayan varmı, yada aracın güncellenmesimi gerekiyor? Kullanıcıların yardımlarını bekliyorum tşkler..
    Son düzenleyen bmwkd, 29-Ağustos-2019 saat 10:32.

Junior Member
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Kendi aracımda aynı A4 1.4 tfsi sport paket iki seçenek var bizim araçlarımızda hem "hız sabitleme" hem de "hız limitleme". Limitörden çıkmak ve Hız sabitleyici'ye geçmek için kolun üzerindeki "LİM" tuşuna bir kere basmanız gerekiyor, ekranda değiştiğini fark edeceksiniz. Ya da kolu ileri itip kapatıp kendinize doğru çekip tekrar açmalısınız. iyi günler kazasız sürüşler.

Member
    çok teşekkür ederim bilgi için ilk kullandığımda deneme şansım olucak,sizlere kazasız güzel günlerde kullanmak nasib olur inşallah

Junior Member eskisehirli Üyenin Avatarı
    Araçta limitör var sanırım. Cruise kontrol olmayabilir. Fakat Kumanda kolonun üst orta bölümünde ufak bir düğme var ise buna basarak cruise fonksiyonuna geçilebilir. Düğme yok ise sadece limitör vardır. Saygılarımla