Member
    Merhaba,

2008 a3 8p 1.4tfsi aracımda motor arıza ışığı yandı. Bir tamirciye bilgisayara bağlattım.
    P0016 krank mili konumu - egzantrik mili konumu örtüşmesi ve P2293 yakıt basınç regülatörü hatası verdi.

Balıkesirde bir tamirci istanbula git orada yaptır triger zinciri değişecek sente sorunu var dedi.
    Bu halde kullanmam sorun olurmu dedim gaz kesme çok olmuyorsa motoru zorlamadan yağına suyuna dikkat edip git dedi.
    Bayram tatili sıkıntı oldu bana.
    Bandırma feribota bilet alıp 200km yenikapıya gidip istanbulda yaptırmayı düşünüyorum.
    Ne olur bilmem artık?

Senior Member
    90-100 le hep düşük devirde gidin. İnşallah sorun olmadan varırsınız

Member
    Aynı arıza başına gelicekler için yazayım.
    Aracım 2008 1.4 tfsi manuel 107bin km ilk sahibiyim.
    Uzun zamandır zincir ara ara ses yapıyordu zaten.
    Geçen gün altınoluk da havanın sıcaklığındanmıdır bilmem çalıştırınca zincir çıngır çangır çok ses yaptı.
    Sonra sarı motor ışığı yandı, bir ara saniyelik gaz kesti sonra araç güçten düştü.
    Bu şekilde 250km istanbula geri döndüm. Konuştuğum tamirciler risk olduğunu ama ilk defa bu arızadan hata verdiğini ve km soruyorlar. Aracı sıkıştırmadan yağına suyuna bakıp kullan dediler.
    Doğuş otodan orjinal parçaları aldım.triger zincir seti + devirdaim, v kayışı gergi, avere derken 2bin tl ödeme yaptım.500tl işçilik verdim.
    Zincir değişti, sente ayarı yapıldı. Şuan bir sorun görünmüyor.