Junior Member
    Merhaba Arkadaslar
    22 Mayis 2019'da Cekmekoy'de bulunan Ozon Audi'den satin almis oldugum 55ABY978 plakali ve WAUZZZF22KN101537 sasi ve DFB036336 motor numarali Audi A6 40 TDÄ° Quattro S-tronic Sport paket aracimi (bir onceki aracim Range Rover Sport'tan sonra alisamadigim icin) satmaya karar verdim.

Sahibinden.com sitesinde vermis oldugum 713248918 numarali ilan araciligiyla anlasip Mersin'den Samsun'a aracin alim satimini yapmak uzere gelen sahisla gitmis oldugum (Samsun Atakum'daki) Oto-Analiz isimli ekspertiz firmasinda aracimin sag on camurlugunda "yuzeysel boyama"yi dusunduren boya yogunluk fazlaiigi cikti ve bu durum onlarin vermis oldugu rapora "sag on camurluk boyali" olarak yansidi.*

Komsum da olan firma sahibi ile temasa gcçerek onun yonlendirmesiyle Samsun Volkswagen Ozon yetkili servisi kaporta bolumune gittim. Orada yapılan kontrollerde de bir onceki ekspertiz firmasinin bulgulariyla birebir aynı olarak sag on camurluktaki boya yogunluğunun (aracın diğer bolumlerinde 105-140 mikron kalinliginda iken) 160 küsür mikronlara varan boya yogunluğu benim de sahitliğimde tespit edildi. Bunun fabrikasyon olabilecegi ve raporla sonucun bana iletilecegi söylendi.

*

Sonuc olarak 2 ay once ben sifir aldigim ve hicbir kazasi olmayan aracimi satmaya çalisirken bin km uzaktan gelen musteriyi "malin ayibini gizleyerek kandırmaya calisan biri" durumuna dustum. Alıcıyla pazarligimiz bozuldu, yapmiş olduğu ekspertiz ve yol masrafini talep etti, kendisine 1,500 TL'sini banka uzerinden vermek zorunda kaldim. Daha sonra da "bu durum nasılsa surekli onume gelecek" diye yilginliga kapilip anlastigimiz fiyatin altina satmak zorunda kaldim.*

Ugradigim manevi sikinti, mahcubiyet, calistirdigim Kadın-Dogum muayenehanesinde bekletmek ya da iptal etmek zorunda kaldigim hastalarla ilgili maddi ve manevi zararim da yanima kar kaldı.
    *

Sifir alinan bir aracta sadece bir bolgede yogunlasmis olan boya kalinlik artisinin Turkiye otomobil piyasasinda yaratacagi deger kaybi ve pazarlikta aracin fiyatini olumsuz etkileyen bir unsur olduğu herkesce malumdur. Sifir arac musterisi olarak ben artık elimde boya kalinligi olcen bir aletle mi arac secmeliyim?
    *

Eger fabrikasyon bir sorunsa aracin bu durumunun kontrol ve tespit edilerek bana satis oncesinde bildirilmesi ve buna göre satis fiyatinin emsallerine göre daha dusuk tutulmasi gerekirdi. Aracın uretimden kaynaklanmayan (tasinma, depolanma ve teshir vb safhalar sirasinda olusan) sorunlardan oturu yuzeysel bir boyanma gecirip bunun gizlenerek satilmis olmasini ise dusunmek bile istemiyorum.
    *

Ya da koskoca Audi AG aracin her tarafinda standart boya kalınligini tutturamiyor.*

Dogus Oto "durum fabrikasyon" deyip zararimi tazmin etmiyor, Ozon Audi ise mailime yanit bile vermedi.*
Audi sevenler ve Ozon Çekmeköy Audi'den sifir arac alacak olanlar expertiz yaptirip alirlarsa benim dustugum duruma dusmezler, benden uyarmasi
    Son düzenleyen bir, 20-Ağustos-2019 saat 17:48.

Senior Member
    Az çok anladım yazdıklarınızı. Türkçe karakterler düzeltebilir misiniz ?