Senior Member
    Selam arkadaslar. A4 te 16 ve 17 inc jantlarda et degeri orjinalde 45. Yani 7.5j et 45. Ben su an A5 in B9 kasa 17 inc orjinal 29 et jantlarini kullaniyorum. Camurluk ile yukaridan bakildiginda ayni hizada goruntu var. Et degerini bu kadar kucultmek porya vs. parcalara zarar verir mi? Ya da kullanmanin aerodinamik acidan zarari olur mu? Uzun surecte kullanan var mi?

Junior Member DDeniz Üyenin Avatarı
    Bir sorun teşkil etmez. Ben a4 ümde 19 inch rs4 jantlarımı ön 10mm arka 16mm spacer ile kombine kullanıyorum. Sizin et29 jantlar büyük yılbaşı ikramiyesi gibi olmuş. Nerede bizede o şans spacersız jant kullanalım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Senior Member
    130 km hizdan sonra ruzgar sesi yapiyor. Jantlarin sanirim camurluk hizasinin biraz cikik olmadindan olabilir diye dusunuyorum. Ayrica yine 130-140 arasinda direksiyin titreme yapiyor. Önceki 38 et jantlarimda bu sorun yoktu. Bir de lastikciler zamanla alt takimda poyaya vs. parcalara zarar verir disarida olmasi diyorlar. Goruntu cok iyi ama...

Senior Member
    Arkadaşlar yorumu olan var mi?

Senior Member
    Sonuç olarak iki teker arası tahmini 155 cm olması gerekirken sizde tahmini 165 cm. 155 cm iken mi direksiyon kolay döner , 165 cm iken mi ? Cevap ortada. Zaten aerodinamiği bozduğunu kendiniz söylemişsiniz.

Senior Member
    Rot ve balans ayarlari yapildi. Arabanin uzerinde bile balans yapildi. Lastiklerde atlama yok. Jantlatda en ufak yamukluk atlama vs yok. Hala hafif de olsa cekme ve titreme var. Demek ki sorun jantlarin dişari dogru cikik olmasinda. A4 e A5 dusuk offset li jant takilmasi stabiliteyi bozuyor. Orjinalinde et degeri 47 iken su anda 29. Aradaki ladtik basina yaklasik 1.5 cm lik disa dogru acma tum dengeyi bozmakta. En iyisi orjinal boyutlarina geri donmek. Yani 47 et degerine. Tesekkurler.

Senior Member
    Merhaba Arkadaşlar,

Bahsettiğim A5 jantını (1. resimde et değeri 29) bu haftasonu 2. resimdeki et değeri 39 olan jant ile takas ettim. Rüzgar ve titreme sorunu ortadan kalktı. A4'e et değeri düşük jant takarak (jantın tampondan 1,5 cm. cıkması) rüzgar sesini çok fazla (özellikle 130'dan sonra) hissediyorsunuz. Şu an 220'ye kadar çıktım eski rüzgar sesi kayboldu. Ayrıca bu 130'dan sonraki yakıt tüketimini de etkiliyor. Tavsiyem et değeri en fazla 35 falan jant takın. O da en fazla. Hani jantı çok beğenirseniz vs. Yorum yapan arkadaşlarıma tekrar tesekkurler.

Bu arada aracım A4 B8 Kasa

https://hizliresim.com/mXGEoY
    https://i.hizliresim.com/4pL0jp.jpg
    Son düzenleyen Smart55, 18-Haziran-2019 saat 09:41.