Member loving Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar selamlar porsche düz cayman veya s olarak bakıyorum ama maddi olarak en fazla 2006-2008 arası düşünüyorum alabileceğim modellerde. Fakat piyasa biraz değişik bu araçların temiz minik kazaları olan da olabilir geçmişi bilinen fiyat orantısı nedir normalde olması gereken ? 160'dan başlıyor bu model ve istekler dahilinde olanlar 280'e kadar gidiyor fakat deneyimli arkadaşlar bilirler şu model şu istekler dahilinde en fazla şu kadar eder gibilerinden yorum gertirecek olan var mı ? ve bu araçlarda kronik sorunlar söz konusu mudur?

Fiyat ve diğer yorumlar için şimdiden teşekkürler.

PDK olması şart mıdır farklılıklar nelerdir ?

Not : sadece hafta sonları kullanacağım 2. araç olacak.

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    ben olsam 2009 sonrası pdk lı bakardım. eskisi baş ağrıtabilir, çoğunun canı alınmış hafta sonu keyfi çileye dönmesin.
    TT

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Bu araçların temizini bulmak çok zor bence macareya gerek yok.
    2F2F Mazisi..

Alıntı HaKoTT Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ben olsam 2009 sonrası pdk lı bakardım. eskisi baş ağrıtabilir, çoğunun canı alınmış hafta sonu keyfi çileye dönmesin.
    Selamlar güzel mesajınız ve uyarınız için teşekkürler. Pdk şanzuman maksadıyla mı dediniz geçiş aralıklarının hızlılığı vb ? Ondan sebepse manuel alma taraftarıyım 1 tane buldum manuel zaten onlarca ilan arasında. Canı alınmıştan kastınız nedir? Mesela ben bu yorumunuzu porsche boxer lar için yapıyorum genelde alırsın 200 e 80 e zor satarsın ve çıkardığı sorunlar adına alanlar cok cok pisman caymanlarde motor olarak boxer motor elbet bu araçların yurt dışında 550 bin km de olanlarını gördüm ve araba fabrikadan dün çıkmışçasina çalışıyor..

Porsche zaten bu marka kullananlar farklı kafada adamlar diye dusunuyorum misal luks sayilacak bir marka ama youtube videolarinda en az izlenen ilgi cekenlerler arasinda belkide bu da arabanin en guclu custom halide ayni kasa ne basic halide gerci bu alim gucu dusuk kisi icin ideal seçenek.

Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bu araçların temizini bulmak çok zor bence macareya gerek yok.
    Sayın yönetici güzel mesajınız için sizede teşekkür ederim ayrıca. Temizden kastınız nedir? Bu araclar hakkinda duyduğum tek noksanlık yağ yakmaya başlaması sanırım ki bu neye bağlı neden kaynaklanıyor ve kullanıcıdan maddi götürüsü nedir bilmiyorum. Hasar kayıtlı olmasına takan biri değilim hatta pert konusuna bile çünkü pahalı araçlar ve öyle bir yerden hasar alıyor ve agir hasara cikiyor ki bazi arabalar bu forumda çok tartıştık o konuyuda. Ha araba motordan şase den direklerden darbe almıştır dışı porsche içi şahin modundadir onu bende kabul etmem..

Ve son olarak simdi bu 2006 ve 2007 araclara 150,220 arasi yazılıyor ama hakki nedir bu arablarin⁰ Yani galeri fiyatı bunlar..
    Son düzenleyen loving, 12-Haziran-2019 saat 22:18.

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    pdk şanzıman yeni teknoloji çok daha keyifli , çift kavramalı , eski şanzıman 4 ileri sağlam ama keyifsiz.

Caymanla boxter birebir aynı araba aynı mekanik aynı elektronik , bir farkı yok.

Canı alınmıştan kastım canı alınmış neyi soruyorsunuz anlamadım gayet açık.

Manuel tercih edilir ama çok iyi pazarlık etmek lazım bu araçların manuel piyasası sıfır , uygun fiyata alınmalı yoksa satarken çok zarar ettirir hatta evlat olur.
    TT

Alıntı HaKoTT Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    pdk şanzıman yeni teknoloji çok daha keyifli , çift kavramalı , eski şanzıman 4 ileri sağlam ama keyifsiz.

Caymanla boxter birebir aynı araba aynı mekanik aynı elektronik , bir farkı yok.

Canı alınmıştan kastım canı alınmış neyi soruyorsunuz anlamadım gayet açık.

Manuel tercih edilir ama çok iyi pazarlık etmek lazım bu araçların manuel piyasası sıfır , uygun fiyata alınmalı yoksa satarken çok zarar ettirir hatta evlat olur.
    Canı alınmıştan kastınız ne olabilir bunun açılımını sordum yâni aracın bir çok fizikî yol tutusundan görünümüne ic aksamina kadar bozulmus olmasi mi? Yoksa aracin kazalari vb mi ? Yani kastiniz aracin gecmiste kaza yapmis olmasiysa motor ve direk,şasi de problemi yoksa takan biri olmadim hiç orjinali ile sorunlari gidrildiyse elbette problemli olan noktaların.

Zaten 300,400 bin gibi bir rakam ayırmam kendi adima mantikli olmaz hafta sonu ya cikar ya cikmaz garajdan araba muhtemelen alindiginda da antika olarak eskiyecek elimde zaten 2007 olsa 12 yaşında araba 5 sene de sende kalsa 17 yaş.. neyse ki beni en çok çeken yanı yaşlandıkça güzelleşen marka ve modellerden.

Porsche için her konuda arabanin notu verecek usta tanıyan var mı maslak sanayi de? Olmadi en son doğan kabak'a yazacağım

Son olarak iyi pazarlık yaparım sanırım karsimdakinin de algilama kapasitesine bağlı olarak zira ust postlar da da sordum galeri favorilere aldigim bir kac araba misal 170 len 195 bin tl oldu son 48 saat icinde muhtemelen ilanda bir şekilde farklilik yaratmak adina bunu yapiyor ama kendi galerici arkadaslarimdan biliyorum hep derler eğer arabayi galeriden aliyorsan akilalmaz fiyatlara aliyorlar bu arabalari adamlardan misal 170 ise 140 aliyor diyor adam sikismis oluyor allem.ediyor kullam.ediyor bu fiyyata verirsen alirim diyor ve adamda elimde duracagina al senin olsun deyip adama veriyor arabayi diye. O yuzden sordum bu model ve senenin ederi nedir? Siz olsaniz hosunuza giden trmizlikte km de ya da her tum sartlarda sizin kafanizda bu seri modelin ederi nedir ? Yani şunun üstünde olsa asla vermem dediginiz rakam?

Iyi forumlar