Junior Member
    merhaba. ilk kez konu açıyorum ve yorum yapıyorum.
    2008 model A3 1.4 tfsi sline paket tek kapı araca sahibim. artık tek kapı işimi görmediğinden 4 kapılı bir araca geçmek istiyorum. yine audi’den devam etmek istediğim için A4’lere bakıyorum. 2008-2009 model A4 1.8 tfsi almak istiyorum. sizce almalı mıyım? yoksa macera aramamalı mıyım?
    araç için yağ eksiltme problemi var diyorlar. çok yakar diyorlar. tüp takılmaz diyorlar.
    kafam çok karışık. aracı çok beğeniyorum almak istiyorum sizce ne yapmalıyım?

Junior Member
    Selam kardes ben normalde otomobillere ilgisi olan biriyimdir ama internet ortaminda artik söyle aktif hani foruma yada siteye girince en az 100 ...150 aktif üye sahibi olan bi OTOMOBiL forumu kalmamis kendim en az 5 siteye üyeyim hic biri aktif degil 3..5.. 10 kisi aktif oluyor olmuyor bile.

O yüzden sana tavsiye almak istedigin araci internette iyi arastir test videolari vss yazilari kesin vardir zaman harcayip arastir izle oku vss böyle buralarda konu acip belki 1..yada 2 kisi cevap yazicak ve sende istedigin bilgilere ulasamayacaksin.

ilgilendigin aracla ilgili sitelerde daha önceki acilan konulari arastirip istedigin bilgilere ulasa bilirsin ama zaman harciyacaksin baska caren yok

Millet artik internette bos islerle facebook ingstagram tweter youtube vsss bolca gereksiz zaman harcadigindan otomobil forumlarida artik aktif degil.

Benim suanki aracim 2018 model a5 sportback 252 ps kusuruma bakma uzun ve sorunun cevabi anlaminda yardimci olamadim ama en azindan izlemen gereken bi yol göstereyim dedim.

Hersey gönlünce olsun hayirli günler.
    .................................................. .......f5..a5 Sportback 2.0 tfsi 252 ps................................................ .............................

Senior Member
    İstediğiniz aracın 2010 model otomatik viteslisine sahibim.Gayet memnunum ve marka algısı da çok iyi fiyatından daha iyi gösteren araç.2015 model golften daha ucuz ama benim aracım ondan daha fazla dikkat çekiyor.
    Yağ yakma olayı da araçtan araca fark ediyor.Ben 2.5 yıldır kullanıyorum aracımı ve ortalama 13.000km'de bakımlarını yaptırıyorum.Daha hiç yağ eklemedim yağ yakma problemim yok.
    LPG takılıyor ama çok çok pahalı.Artık ucuza binmek diye bir şey yok LPG fiyatı bile ne kadar olmuş.
    Benim 10.000 km genel ortalamam 7.8Litre/100KM'ydi. 19 inç jant takıp biraz da ne kadar yakar diye düşünmeden sürünce sıfırlayalı 2.000km oldu 8.1 Litre yakıyor ortalama.Genelde pek şehir içi sürmüyorum daha çok çevre yolu gibi diyeyim.
    Audi A4 B8 1.8 TFSİ 160 Multitronic

Junior Member
    Merhaba, Bende de 2009 model 1.8 TFSI benzin+LPG var. Ben çok memnunum. 3 yıldır LPG'li kullanıyoruz. Hiçbir problem yaşamadım. Yağ eksiltme konusu çok gündemde ama ne benim aracımda, ne kardeşimin aracında (kardeşimde de 2008 1.8 TFSI S Line var) ne de diğer bildiğim araçlarda böyle bir sorun yok. 14.000-15.000 km'de en fazla yarım litre eksiltiyor. O da Spor modda çok kullanırsan... Kesinlikle tavsiye ederim. Hiç düşünme git al. Ama piyasada ucuz olan malı alma. Çünkü onlar zamanla yıpranmış ve arıza çıkarmaya başlar. Benim aracım 190.000 km'de ve hala sıfır gibi konforun tadını çıkarıyorum...

Senior Member
    1.8 TFSİ 2011 model düz vites kullanıyorum. 8.000 - 9.000 km'de 1 lt yağ eksiltmesi dışında şu ana kadar sorun yaşamadım. Zaten senede 6,000 civarı km. yaptığım için de km doldurmadan bakım yaptırıyorum senelik. Araç bu arada 49.000 km'de. İleri km'lerde kronik büyük sorun ile karşılaşacağınızı düşünmüyorum. 2. elde alırken otomatik şanzımanın kavramasına çok dikkat edin iyi kontrol ettirin derim. Ben genel olarak çok memnunum.