Junior Member
    Merhaba, arkadaşlar uzun süredir maalesef aracımda hep 10km kala benzin alıyordum. İstasyon yakın diye üşeniyordum.

Bu sabahda gene aracımda 10km'lik benzin vardı. Petrol ofisinden benzin aldım ortalama 15 km sonra aracımda Egzoz sistemi kontrol sistemi ışığı yandı ve aracım sanki kasisten geçiyormuş gibi birkaç kez tekrarladı ve ışık sonrasında söndü. Sizce nedeni ne olabilir.

Senior Member
    Devamlı deponun dibini kullandığınızdan motora depo dibindeki tortuların ve kalıntıların gitmesine sebep oldunuz. Yanma düzgün olmadı. Ekranda ışık yandı. En çok 50 km daha gider yazmaya başlayınca alın ki sonra daha masraflı birşeyle karşılaşmayın.

Junior Member
    ışık tekrar yandı şuan aracımda EPC ve Egzoz emisyon ışığı yanıyor araç çekişten düştü sanki stop edecek gibi çalışıyor, egzozdan çıkan ses bile değişti. Turbodandır diye tırsıyorum.

Junior Member
    arkadaşlar problemi çözdüm, ateşleme bobinlerinden biri ömrünü yitirmiş. ateşleme bobinini değiştirdim düzeldi. problem kaynak nedi şöyle;

evinizde kullandığınız armut cam ampüller gibi ampül patlayınca yada bozulunca direkt çöpse ateşleme bobinide böyle direkt çöp yenisini almak zorundasınız.
    ateşleme bobini arıza yaptığı için araç bu bilgiyi beyine gönderiyor beyinde epc yani elektronik pedal kontrolü devreye sokuyor, siz ne kadar gaza basarsanız basın araç gaz yemez hale geliyor çünkü araç beyni güvenli moda aldı kendisini. ateşmele bobini değiştikten sonra beyindeki arızayı sildim düzeldi.