Junior Member
    Merhaba arkadaşlar aracımın arka sol kapı kolunu çekince kapı açılıyor fakat kol tekrar yerine oturmadığı için kapı açık kalıyor kolu yerine oturtmak gerekiyor, sağ arka kapı da hiçbir şekilde dışardan açılmıyor içerden bir kez açıyoruz sonra dışardan açılmaya başlıyor, bagajda manuel olarak bagaj altındaki butona basılınca açılmıyor.

Bu arızaları giderebilecek usta arıyoruz öneride bulunabilir misiniz.

Senior Member
    İyi güzel hoşta bari Şehir/semt yazsaydınız.

Junior Member
    istanbul, kocaeli ilçe önemli değil

Senior Member
    Titiz bir mekanikçiye ihtiyaç var. Elinde plastik takoz ve demonte parçları da olmalı ki döşemeleri sağlam çıkarsın. Arka bagaj döşemesi de sökülecek sanırım. Sağ kapının kilidini tamir edebilirler. Ama bilen birisi yapmalı.

Senior Member
    Benim aracımda da sağ arka kapıda aynı durum var dışarıdan açılmıyor ve içeriden açarsan tekrar kilitleyene kadar hiç bir problem olmuyor ve bu ara sıra oluyor.Sanırım B8 kasalarda aynı sorun var birkaç kişiden daha duymuştum forumda bu sorunu.
    Audi A4 B8 1.8 TFSİ 160 Multitronic

Senior Member
    Ben 2008 Ağustos üretimi B8 de 3 kilit değiştirdim. Bir arka sağ kaldı değişmeyen.

Junior Member
    bi yakınımın 2004 Mercedesinde aynı problem vardı. Bursa'da bir kaportacı yapmıştı.

Junior Member
    arkadaşlar sorunumu çözdüm ustaya falan gitmedim zaten gitsemde kilit değişecek diyecek 500 kilit 250 tl işçilik toplam 750 tl. Hiç üşenmedim söktüm döşemeyi çıkardım mekanizmayı. Fakat mekanizmanın içi tam bir mühendislik harikası çalışma şeklini anlamam 3,5 saat sürdü ve sonunda tamir ettim. Ben gebzde oturuyorum yardıma ihtiyacı olan varsa buyursun gelsin yardımcı olurum sadece çay ısmarlasın bana sohbet edelim kafi boşuna para harcamayın derim.

05313765090

Senior Member
    İnşallah uzun süre dayanır yapılan işlem.