Member Nazarnet Üyenin Avatarı
    Merhabalar.
    Bu hafta 2013 model VW Sharan 2.0TSI aldim. Ayni araba Türkiye'de Seat Alhambra diye satiliyor.
    Satici bana bagajda Adblue deposu var arac uyari verince doldurman gerekli dedi. Yalniz cok doldurma araba bos olarak görebilir diye uyari da bulundu. Bende hemen Adblue aldim riske girmeyerek, yalniz arac uyari verince ne kadar koymaliyim veya daha önceden de biraz eklesem bir sorun ile karsilasirmiyim sizlere sormak istedim.

Senior Member
    Araç uyarıyı en az 6 lt adblue ekleyin diye veriyor zaten. Depo 16 ya da 24 litre oluyor sanırım genelde.

Yalnız şunu anlamadım, tsi araçta adblue olmazki. Dizel atık gazları nötralize etmesi için üre sıvısı adblue ve benzinli araçlarda zaten bu gaz atılmıyor. Belki tdi dır sizin araç?

Alıntı cukecuke Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Araç uyarıyı en az 6 lt adblue ekleyin diye veriyor zaten. Depo 16 ya da 24 litre oluyor sanırım genelde.

Yalnız şunu anlamadım, tsi araçta adblue olmazki. Dizel atık gazları nötralize etmesi için üre sıvısı adblue ve benzinli araçlarda zaten bu gaz atılmıyor. Belki tdi dır sizin araç?
    Cevabiniz icin tesekkür ederim.

Ben 10 litre Adblue aldim arac uyari vermeden uzun yolculuklar öncesi ekleme yapma imkanim var mi yoksa uyariyi beklemem gerekli mi?

Bende benzinli araclar da yoktur diye düsünüyordum ama satici bana bagajda sol yan bölmede bir depo kapagi gösterdi burasi Adblue icin dedi.

Araba dizel degil özellikle 2.0 TSI aldim, bu arabalarda az bulunan motordur.

Senior Member
    Alıntı Nazarnet Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Cevabiniz icin tesekkür ederim.

Ben 10 litre Adblue aldim arac uyari vermeden uzun yolculuklar öncesi ekleme yapma imkanim var mi yoksa uyariyi beklemem gerekli mi?

Bende benzinli araclar da yoktur diye düsünüyordum ama satici bana bagajda sol yan bölmede bir depo kapagi gösterdi burasi Adblue icin dedi.

Araba dizel degil özellikle 2.0 TSI aldim, bu arabalarda az bulunan motordur.
    İlk defa duydum benzinli araçta adblue.
    Uyarıdan sonra 2400km gidiyor araç. Eğer bu sürede doldurulmazsa araç durunca bir daha çalışmıyor. Servis çalıştırabiliyor sadece. Uyarı olmadan doldurmaya gerek yok bence ama size kalmış tabi tercih.

Alıntı cukecuke Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    İlk defa duydum benzinli araçta adblue.
    Uyarıdan sonra 2400km gidiyor araç. Eğer bu sürede doldurulmazsa araç durunca bir daha çalışmıyor. Servis çalıştırabiliyor sadece. Uyarı olmadan doldurmaya gerek yok bence ama size kalmış tabi tercih.
    Yarin aracin bagajini bosaltip adamin gösterdigi kapagi acip bakacagim galiba satici bu araci dizeller ile karistirdi. Eger yoksa böyle bir depo bosuna Adblue almis olacagim. Tekrardan verdiginiz bilgiler icin tesekkür ederim.

Arkadaslar bugün galericinin bana gösterdigi bölgeyi acip kontrol ettim Adblue icin bölme var ama plastik kapak ile kapatilmis. Bu araba da Adblue yok galericinin yanlis bilgisi yüzünden bende bosuna Adblue aldim. Kusura bakmayin sizleri de yanlis bilgilendirdim.

Senior Member
    Zaten sizin araçta da Adblue tankı olsaydı, dünyadaki ilk Adblue konulan benzinli araca sahip olmuş olacaktınız Satıcı da bayağı bilgisizmiş.