Junior Member
    Merhaba hızlanırken tekleme olmaya başladı. Bobinleri değiştirmek istiyorum. Piyasada Bosch , NGK, Valeo ve Bremi gibi markalar var. Hangisini önerirsiniz?

Senior Member moonlightblue Üyenin Avatarı
    Alıntı ismail91 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba hızlanırken tekleme olmaya başladı. Bobinleri değiştirmek istiyorum. Piyasada Bosch , NGK, Valeo ve Bremi gibi markalar var. Hangisini önerirsiniz?

Hangi bobin sorunluysa onu değiştirin. Hepsini değiştirmenize gerek yok.

Üstündeki ile aynı marka aynı parça kodunda birebir aynısının çıkmasını almak en mantıklısı.

Junior Member
    Alıntı moonlightblue Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hangi bobin sorunluysa onu değiştirin. Hepsini değiştirmenize gerek yok.

Üstündeki ile aynı marka aynı parça kodunda birebir aynısının çıkmasını almak en mantıklısı.
    Aracın km si yüksek olduğu için 167000, hepsini birden değiştireyim diye düşünmüştüm. Teşekkür ederim cevabınız için

Senior Member
    Bosch un bobinleri bence çok kaliteli değil. Beru bakın. Bulamazsanız Bremi de olur. Bujileri de NGK olarak yenilemeniz iyi olur.
    Son düzenleyen supermen5, 06-Mart-2019 saat 13:04.

Junior Member
    Alıntı supermen5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bosch un bobinleri bence çok kaliteli değil. Beru bakın. Bulamazsanız Bremi de olur. Bujileri de NGK olarak yenilemeniz iyi olur.
    Teşekkür ederim cevabınız için. Beru bobini bulmaya çalışacağım.

Senior Member moonlightblue Üyenin Avatarı
    Alıntı ismail91 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aracın km si yüksek olduğu için 167000, hepsini birden değiştireyim diye düşünmüştüm. Teşekkür ederim cevabınız için

Tercih sizin ama km aşırı yüksek bir km değil, ayrıca bobinler bujiler gibi kilometreye bağlı olarak aşınmazlar. Kaç sene/km gideceği bilinmez sağlam olanlar sıfırdan farksız perfomansta hızda ateşleyebiliyorlar zaten ateşleme hızında en ufak bir kayıp tekleme ve hata kodlarıyla kendini hemen belli eder, ayrıca rolantide bobinleri tek tek yerinden ayırıp geri takıp ateşleme hızlarını da test edebilirsiniz.

Junior Member
    Alıntı moonlightblue Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Tercih sizin ama km aşırı yüksek bir km değil, ayrıca bobinler bujiler gibi kilometreye bağlı olarak aşınmazlar. Kaç sene/km gideceği bilinmez sağlam olanlar sıfırdan farksız perfomansta hızda ateşleyebiliyorlar zaten ateşleme hızında en ufak bir kayıp tekleme ve hata kodlarıyla kendini hemen belli eder, ayrıca rolantide bobinleri tek tek yerinden ayırıp geri takıp ateşleme hızlarını da test edebilirsiniz.
    Teşekkür ederim tekrardan cevabınız için. 2. silindirde tekleme hatası veriyor ara sıra. Sadece onunkini değiştireyim o zaman. Birazda son aldığım yakıta bağlıyorum bu yaşadığım hızlanırken olan teklemeyi. Yeni yakıt aldıkca tekleme de nerdeyse sıfırlandı.
    Son düzenleyen ismail91, 08-Mart-2019 saat 15:51.

Senior Member
    Eğer aracın ilk bobinleri ise ve uğraşırım derseniz sorun yok. Bugün 2. Silindir, 2 ay sonra 3.silindir ..... hikaye devam eder. Km çok yüksek
    Eğer aracın bobinleri 100 binden sonra değişdiyse tek bobin değişimi düşünülenebilinir.

Junior Member
    Alıntı supermen5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Eğer aracın ilk bobinleri ise ve uğraşırım derseniz sorun yok. Bugün 2. Silindir, 2 ay sonra 3.silindir ..... hikaye devam eder. Km çok yüksek
    Eğer aracın bobinleri 100 binden sonra değişdiyse tek bobin değişimi düşünülenebilinir.
    Bobin almaktan vazgeçtim, çünkü kötü yakıtı bitirdikten sonra araç normale döndü, yardımlarınız için çok teşekkür ederim.