Junior Member
    Herkese merhabalar,

2017 ocak - 2019 ocak arası 2016 model makyajlı a3 sportback 1.6 TDI dynamic kullandım. Aracımdan gayet memnundum fakat araç pert olduğundan dolayı 2016 model makyajlı a3 sedan 1.6 TDI design'a geçiş yaptım (Para ona yetiyordu ve etrafta a3 sportback satan da yoktu). Araç ile ilgili hissedebildiğim tek değişiklik sürüş dinamikleri. Koltuğu her zaman yere en yakın konuma getirerek sürerim ve sportback audi a3'te aracın kaputunu göremiyordum (Boyum 1.78). Sedan araçta ise aynı konumda aracın kaputunu görebiliyorum ve sanki biraz daha yüksek bir sürüş konumundayım (koltuğu en alta ayarlamama rağmen). Ayrıca süspansiyonları sanki biraz daha sert. Hız kesmediğim çukur ve tümseklerde bariz bir şekilde daha fazla hissediyorum artık sarsıntıyı. Uzun lafın kısası sedan ve sportback arasında yükseklik farkı var mı (Karoser olur, koltuk konumu olur)? Ayrıca süspansiyonlar arasında bir farklılık var mı veya bu sadece a3 dynamic'in jant ölçütlerinin daha küçük olması ile mi alakalı(küçük jant, daha fazla yanak ve daha fazla darbeyi absorbe edebilme)?

Teşekkürler.

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    2F2F Mazisi..

Senior Member
    MQB platformundan mıdır nedir bilmiyorum da ben de koltuğu en alta ayarlamama rağmen yüksek sürüş pozisyonunda kalıyorum.
    Önceki kasa a3te baya yerde oluyordum, mqbde var bir değişiklik