Senior Member
    Bilgiler icin herkese tesekkurler. Bir sorum var. A4 lerin yag kapasitesi 4.6 litre. Yag bidonu 5 litreydi ve 4.6 lt koydugunda usta 1 centik az gosteriyordu ekranda. Kalanini da bosaltti usta. Yani 5 litrenin tamamini bosaltinca ekranda tam cubuk oldu. Yag 400 ml fazla gibi. Bir zarari olur mu degerli arkadaslar? Tesekkurler.

Senior Member
    Aynı olayı ben de yaşadım. 2009 1,8 Manuel e bu konunun ilk sayfasında yazdığım gibi Mobil ESP den Motul X- Clean+ a geçtim. Liqui moly Engine Flush kullanıp ön temizlik de yaptım. İlk önce 4,6 litre koydum. Aynen bir kademe eksik gösterdi. Sonra 4,8 e yükselttim. Ekran tam gösterdi.
    Tahmini 400 km sonra tekrar baktım yine 1 kademe eksikdi. Bidonda kalanı boşalttım. Şimdi içinde 5 litre var . İnşallah daha da istemez. Bir sorun olma şansı yok. Öyle olsa MMI 4,6 da tam gösterirdi.
    Mobil ESP de 5-6 bin km sonra 1 kademe düşerdi. O zaman tamamlardım.
    Şanzıman yağını değiştirdiniz mi ?
    Son düzenleyen supermen5, 28-Mayıs-2019 saat 10:12.

Senior Member
    Tesekkur ederim bilgi icin. Sanziman yagini degistirmedim. Bir sonraki bakima sanirim degistiricem. Bir de benzin filitresi var. Yakıt deposunun icinde yalnis hatirlamiyorsam. O degismiyor sanirim.

Senior Member
    Deponun içerisindeki benzin filtresini ben değiştirdim. Araç 80 binde idi . 100 binde değişse olur

Senior Member
    Tesekkur ederim.

Senior Member
    Bir de en son jantlar ile ilgili bir sorum var. Su an aracta B9 kasa A5 in 17 jantlari var. Et degeri 28. Dolayisi ile eski jantlara gore disa dogru jantlar.surtme vs. yok. Rod ve balansi yeni olmasina ragmen direksiyonu biraktigimda hafif saga gidiyir arac. Rot ayarini yaotirmama ragmen yine devam ediyor sorun. Sizce durumun A4 te A5 janti ya i disa dogru acik bir jant kullanmamla alakasi olabilir mi? Ya da A5 jantini A4 te kullanmam bijonlara ve diger alt takim parcalarina zarar verir mi? Tesekkurler.