Senior Member Yusuf Üyenin Avatarı
    Alıntı gr_avci Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    teşekkürler arkadaşlar. Pirelli P7 cinturato da sıkıntı olduğu da bir gerçek. uzun araştırmalarım sonucu good year asy f1 almaya karar verdim. En kısa sürede alacağım.
    Aracinizi pek sakinmiyor olabilirsiniz, yada yoldaki cukurlari gormeden gecmis olabilirsiniz. Her lastik balon yapabilir.
    Her halükarda lastik omrunu doldurmadan yeni lastik alma ihtiyaci oldugu icin bence petlas gibi daha ucuz olan lastik markalarina yonelin. Lastik omru km bazinda daha kisa olsa bile verdiginiz ucret baktığınız lastiklerin yarisi olacak. Bunun disinda lastik omrunu tamamlamadan yarilma yada balon yapsa bile uzulmeden gider hemen yenilersiniz.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    Eski kullanıcı adı: uussff

Senior Member
    Lastik başına 180 TL fark verip daha ucuz olan Petlas alınabilinir. Ama şahsi görüşüm bir Goodyear ın 40.000 gideceği şartlarda Petlas 25.000 km anca gider. Zaten en öenmlisi lastiğin ilk günkü performansını en azından kullanım süresinin %80 inde gösterebilmesidir. Çoğu hesaplı lastik hamur yapıları yetersi olduğundan 2 senenin sonunda aşırı sertleşip yol tutamaz, frende tutunamaz olurlar.
    Goodyear Efficient Grip Performansı 40.000 km 225/50/17 ebadında kullandık. Ve araç kullanılmadığında hep garajda durduğundan lastik çok güneş yemedi ve 8-10.000 km daha kullanılır. Üstelik sessizliği de çok büyük bir artısı.

Lastiğin en büyük düşmanı bozuk yollar ve yanlış hava basıncıdır. Aracınızdaki lastik hava etiketini yollarsanız bir bakmak isterim. Belki de araç yüklü değerlerinde kullanmanızda fayda olabilir.

Bir de lastiği mümkünse 225/55/R17 101 XL yani güçlendirilmiş yanaklı olanından alın.
    Son düzenleyen supermen5, 21-Mart-2019 saat 15:51.

Senior Member Yusuf Üyenin Avatarı
    Petlas ve goodyear 101xl da kiyaslama yapildiginda internette(gittigidiyor,hepsiburada) arada lastik basina 300tl fark var yanliz.

1 aracima petlas pt741 serisi alip cok memnun kalinca digerinede pt515 aldim. Ikisindende oldukca memnunum. Hele 741 ile cok kotu yollara girmeme ragmen beni hic uzmedi. Yanliz soyle bir durum var ben yilda 5-6 bin km belki yapıyorumdur.

Ozellikle buyuk jant ve tabanlarda petlasin fiyati oldukca uygun oluyor eger fiyat politikasi degismediyse. Ben aldigimda pt741 leri pirellinin yari fiyatina aldim. 16" olanlarda ise %40 civari fark etti fiyat.
    Hamurdan dolayi performansi dusse 2 sene sonra yeni takim alsaniz hem ayni para cebinizden cikmis olur ama balon yarik gibi riskleri %50 azaltmis olursunuz.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    Eski kullanıcı adı: uussff

Junior Member
    Cevaplarınız için teşekkürler. Şuan iki lastik arasında 130TL fark var. O yüzden goodyear mantıklı geliyor.
    https://www.hepsiburada.com/petlas-2...RoCHrcQAvD_BwE

https://www.hepsiburada.com/goodyear...=KaanOtoLastik