Junior Member
    Arkadaşlar orjinal pirelli 225 55 r17 lastikler başıma dert oldu. 2 lastiğim balon 1 lastiğim de yanaktan yarilarak patladı. Aracım henüz 37000 de. Yeni bir takım almayı düşünüyorum. Özellikle küçük cukurlarda balon yapması en düşük ihtimal olan lastik tercihim olacak. Tavsiyelerinize açığım. Teşekkürler.

Senior Member
    Pirellinin hangi modeliydi?

P7 pzerolar sağlamdı,
    michelinler de kolay balon yapıyor.

Goodyear ve continentallerden memnunduk.
    Yazlıklarım dunlop onlardan da gayet memnunum balon yapmadı.

225/45/17lerim varken pzero kullanıyordum ve onda da balon problemi yaşamamıştım.

Sizinkiler cinturato olabilir mi?

Junior Member
    Evet cinturato. Ölçülerim 225 55 r17
    falken ziex ze310 modelini önerdi birkaç arkadaş. Fazla bilgim yok açıkçası.
    Son düzenleyen gr_avci, 12-Şubat-2019 saat 12:26.

Senior Member
    Goodyear F1-3 veya Continental Premium Contact 6 arasından seçim yapmalısınız. Mükemmel lastik yoktur. Goodyear aşırı konforludur. Sessizdir. Yol tutuşu iyidir. Yanak olayı dikkat isteyebilir.

Continental daha gürültülüdür. Yanakları biraz daha serttir. Yol tutuşları hemen hemen aynıdır.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Co...-Contact-6.htm
    http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Go...ymmetric-3.htm

Junior Member
    Hocam kesinlikle Michelinden şaşma derim.Aracına sanki iki adet ekstra bir amortisör takmış gibi olursun.Ben gecen ay n 11 .com.tr den 205/55 /16 w serisini aldım gayet memnunum. Başka macera arama derim...

Junior Member
    Teşekkürler arkadaşlar.

Junior Member
    ben michelin'in yan ürünü olan taurus lastiklerden satın aldım. tanesi 300 lirada. performansı vesaire gayet yeterli ve yumuşak. bana 500-600 liralık lastiklerden pekte bi farklı yok gibi geldi. önceki lastiklerim pirelli cinturato p7 idi. 2 tanesinde balon var ve ortaları kırık lastiklerin. alacaksanız pirelli tavsiye etmem.

Junior Member
    Merhaba bende 225 45.17 michilen pramcy4 aldım gayet konforlu memnun kalırsın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Senior Member moonlightblue Üyenin Avatarı
    Alıntı gr_avci Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar orjinal pirelli 225 55 r17 lastikler başıma dert oldu. 2 lastiğim balon 1 lastiğim de yanaktan yarilarak patladı. Aracım henüz 37000 de. Yeni bir takım almayı düşünüyorum. Özellikle küçük cukurlarda balon yapması en düşük ihtimal olan lastik tercihim olacak. Tavsiyelerinize açığım. Teşekkürler.

Sert geçilmiş kasis yada çukurda her lastik hasar alır. Malesef üşenmeden her kasisten durma noktasındaki hızlarda yada durarak geçmek gerekiyor ben öyle yapıyorum çünkü lastik dışında salıncaklardan porya bilyesinden şaseye kadar aracın tamamı darbe yiyor.

Bahsettiğin ebatlarda yine Pirelli,Bridgestone,Continental,Yokohama,Good Year vs vs gibi 1. sınıf markalardan hangisini en ucuza bulabiliyorsan onu almanı tavsiye ederim.

Junior Member
    teşekkürler arkadaşlar. Pirelli P7 cinturato da sıkıntı olduğu da bir gerçek. uzun araştırmalarım sonucu good year asy f1 almaya karar verdim. En kısa sürede alacağım.