Member kasva Üyenin Avatarı
    f30 kasa 3.20d'den 3.20i ed ye geçtim. Araçtan memnunum ama gaz tepkimesi çok sinir bozucu. Çok gecikme var. Bu yüzden pedal commander almayı düşünüyorum. Anladığım kadarıyla aynı işlevde farklı marka sprint booster varmış birde. Hangisini tavsiye edersiniz ?

Birde çift çıkış egzos yaptırmıştım. Dün bi egzoscuya gittim kumandalı sistem için, egzos borusunun son çıktığı dikdörtgen parça son susturucu sanırım ismi sağdaki çıkış için orayı delmiş ve çıkış vermiş. Gittiğim usta sağdan delmesinin performans kaybı yaşatacağını söyledi. Acaba pedaldaki bu gecikme bununla alakalımıdır ? Buraya bir işlem yaptırmak gerekirmi?

Son olarak kumandalı/kumandasız bir sistem düşünüyorum ancak çatlama patlama bişey istemiyorum. Tok bi homurtu olsa yeter benim için. Bunun için nasıl bir işlem yaptırmam lazım. Usta susturucu iptali, warex ve bahsettiğim delinen parçayı değiştirip orjinal çıkışın yanından bir çıkış yapmayı tavsiye etti. 2.500 TL gibi bir maliyetten bahsetti.

Kısaca;
    1- Pedal commandermı, sprint booster mı ?
    2- Sağdan çıkış vermek için deldiği parça (sanırım son susturucu) bu parça performans kaybı yaparmı dediği gibi değiştirmem gerekirmi?
    3- Abartı olmayacak şekilde bir homurtulu tok bir ses istiyorum ne yapmam gerekir?

Şimdiden teşekkürler cevap verecek arkadaşlara.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bmw F30 2013 3.20d RED'Line..
    Kasva~

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Hiçbir işe yaramayan bir parça paranıza yazık olur , gidin superchips vb bilenen yerde yazılım yaptırın.
    2F2F Mazisi..

Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hiçbir işe yaramayan bir parça paranıza yazık olur , gidin superchips vb bilenen yerde yazılım yaptırın.
    Youtube da kullanıcı testlerinin hepsinde abarta abarta bitiremiyolar o yüzden düşündüm bende

Kasva~

Senior Member
    Youtubedaki testlerde genelde güç kazandırmadığının ve pedal tepkisini artırdığını özellikle belirtiyorlar. Benim denk geldiklerimde öyleydi..

Alıntı Bertan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Youtubedaki testlerde genelde güç kazandırmadığının ve pedal tepkisini artırdığını özellikle belirtiyorlar. Benim denk geldiklerimde öyleydi..
    Forum dışı genel arattığımdada kullandığını söyleyip faydalı olduğunu söyleyenlerede denk geldim ama burdan biri kullanıyorsa yorumunu almak daha doğru gibi geldi.

Kasva~

Otomatik arabada gazı köklerseniz ne olur, pedalın altında yer alan düğmeye pedal dokunur ve araç fırlar, bunun yaptığıda bu, aracın devrini canladırmak, güç artışı olmadan ne verebilir, aracı spor modda kullanın aynı mantık. Gerçek güç artışı istiyorsanız yazılım tek seçecenk böyle kardırmacalara para vermeyin
    2F2F Mazisi..

Senior Member
    Otomatik arabada gazı köklerseniz ne olur, pedalın altında yer alan düğmeye pedal dokunur ve araç fırlar, bunun yaptığıda bu aracın devrini canladırmak, güç artışı olmadan ne verebilir, aracı spor modda kullanın aynı mantık. Gerçek güç artışı istiyorsanız yazılım tek seçecenk böyle kardırmacalara para vermeyin
    Aynen, benim de izlediklerimde söylenen fark: eco modu ile sport mod arasındaki fark gibi diyorlardı.

Otomatik arabada gazı köklerseniz ne olur, pedalın altında yer alan düğmeye pedal dokunur ve araç fırlar, bunun yaptığıda bu aracın devrini canladırmak, güç artışı olmadan ne verebilir, aracı spor modda kullanın aynı mantık. Gerçek güç artışı istiyorsanız yazılım tek seçecenk böyle kardırmacalara para vermeyin
    Evet spor modda kullanmak daha mantıklı bu durumda. Egzos konusunda da bi sonuca varabilirsem yeterli olacak benim için.

Kasva~

Egzoz için son susturucuyu değiştimeniz ses yeterli olsur, güç artışı ve motorda rahatlama için komple kat iptali yapmanız gerekli benim çok tavsiye ettiğim bir durum değil
    2F2F Mazisi..