Junior Member
    selamlar,

S5 v6 3.0 TFSI aracıma kaç oktan benzin koymalıyım? bilmediğim için 95 koydum sanki biraz sarsıntılı oldu siz ne önerirsiniz?

Senior Member
    Benzin depo kapağının içerisindeki etikette yazar.

Junior Member
    Alıntı supermen5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Benzin depo kapağının içerisindeki etikette yazar.
    orada 95 yazıyor ama çevrem deki ler en az 97 koy dedi var mı bi aslı?

Senior Member moonlightblue Üyenin Avatarı
    Alıntı yildirim91 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    selamlar,

S5 v6 3.0 TFSI aracıma kaç oktan benzin koymalıyım? bilmediğim için 95 koydum sanki biraz sarsıntılı oldu siz ne önerirsiniz?

95 ten şaşmayın. Avrupa araçların tamamı için 95 oktan tavsiye edilir vede uyumludur. Depo kapağına bakarsanız 91-98 oktan arası oktanda benzinlerin tavsiye edildiği etiketini de göreceksiniz.

Tek almamanız gereken yakıt 87 oktan ethanollü yani en ucuz benzindir o da ülkemizde yok zaten. Yurtdışında yaşarken yeni model Audi Mercedes Porsche Bmw gibi Avrupa araçlara konulmaması gereken 87 oktan ethanollü benzini ucuz olduğu için koyan bilinçsiz müşterilere denk geliyordum.

Benzin konusu açılmışken Aytemiz firmasi self servis pompaları tanıttı. Hem kendi işini görme mutluluğu hem de zamandan tasarruf etme açısından çok güzel hatta harika bir uygulama nolur sosyal medyada destekleyelim de istisnalar hariç malesef çoğunlukta olan kaba ve bilinçsiz pompacılardan kurtulalım kendi yakıtımızı kendimiz dolduralım.

Junior Member
    Alıntı yildirim91 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    selamlar,

Dostum bende Neuss ta kaliyorum 2 ay önce 2017 model a5 sportback aldim 2.0 252 ps benzinli sana tavsiyem aracina deger veriyorsan shell de v power club karti yaptir yillik 80 euro veriyorsun yilda 1800 lt benzin alma hakkin var ve araci v power ile fulluyorsun kartinla birlikte ödeme yaparken 95 in o anki fiyati ne ise onun üzerinden ödeme yapiyorsun.

Ben yaptim kayincoda da benim aracin aynisi var oda yapti 80 euro örnek ben ayda iki kere fulluyorum litrede nerdeyse 20cent fark var 50 lt de 10 euro yapar ayda iki kere 10 euro düs 20 euro yani 4 ayda verdigin 80 euro cikiyor 8 ay her türlü kardasin. baska sorun olursa yazarim.

Member
    Araci yenimi aldiniz? Acaba remap mi var? Belki farkli oktana gore arabayi yazdilar?
    Ben sizin actiginiz diger basliklarida biliyorum. Sizin acilen prof bir destek almaniz lazim. Yoksa sıkıntı cikacak..

Bu Konu için Etiketler