Alıntı yildirim91 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
2013 model 120xxx km de yağın ne derece ne şekil de değiştirildiğini bilmiyorum ancak yetkili serviste değişti, Yurtdışın da yaşıyorum burada neredeyse yetkili serviste aynı ücreti alıyor dışarıda ki x kişi de arada çok az bir fark oluyor o fark için de dışarıda yaptırmak istemiyorum. şuan için bir problem yok arada dikkat edersem hızdan düşüşler de 40-10km arası bir titreme yapıyor sonra geçiyor scirocco kullanan arkadaşım var ona verdim 1 2 gün aynısının onun aracında da olduğunu söyledi ve araç daha 1 yaşın da yani şuan normal gözüyle bakıyoruz bu duruma.
Bmw den bildiğim kadarıyla otomatik şanzıman yağı 40 50 C derece sıcaklık aralığında doldurulup araç çalıştırılır çalıştırılmaz tekrar ekleniyor sonra vitesler ileri geri P vs alınıp tekrar seviye kontrolü yapılıyor ya tekrar eklenip ya fazla yağ boşaltılıyor duruma göre. Fakat yağ ancak 80 derecelere çıktığı zaman şanzıman yağı valfi açıp tam dolaşım gerçekleşiyor yani yağ 10-20 ile 50 derece arasında tam dolaşım yapılamadan yağ koymuş oluyorsunuz. Ondan saydığım adımlardan sonra araç liftten indirilip biraz yol yapıp şanzıman yağı sıcaklığı 80 90 lara kadar çıkarılıp tekrar araç dinlendirilip yağ ısısı 50 dereceye düşürülüp seviye kontrolü yapılması gerekiyor. Prosedür yanlış olursa ya sistemde eksik ya fazla yağ olur yada hava olur.

Böyle bir sorunu çözmeye yağ seviyesini bu prosedürlere uyarak kontrol etmekten, olası arıalara karşı diagnoz etmekten başlarsın, bahsettiğin gibi 2 ay önce audi serviste yağı değişmişse servis kayıtlarına ulaşabiliyorsan belki hangi yağın koyulduğu da yazıyorsa doğru yağ koyulduğuna emin olabilirsin yoksa tekrar değiştirirsin. Ne biliyim aynı fiyat ta olsa yetkili servise yine gitmem çünkü başında görerek iş yaptırmak başka çakala teslim etmek daha doğrusu teslim olmak başka.