Junior Member
    Selamlar,

aranıza yeni katıldım herkese kazasız belasız günler dilerim.

Öncelikle belirtmek isterim ki hayatım da ilk defa Audi kullanıyorum, yaklaşık 2 gündür sağlam bir BMW kullanıcısı olarak bu kararı almamda ki en büyük etken quattro deneyimini yaşamak.. gerçi şimdi xDrive daha emin adımlarla ilerliyor ama yakınlarımın "bir kere kullan, bırakamazsın" baskısıyla 1 günde karar verip aracı aldım.

Uzun lafın kısası ben bu aracı Turbolu biliyordum, fakat bazı yerde kompressör bazı yerde ise supercharger turbo+kompressör olarak geçiyor net bir bilgiye ulaşamadım aldığım bayiyle görüştüm sadece kompressör dedi fakat araç ruhsatta S5 3.0 TFSI diye geçiyor başta ki T işareti turboyu ifade etmiyor mu?

aydınlatırsanız sevinirim.
    saygılar.

Senior Member Muss@ Üyenin Avatarı
    B8 ve B8.5 3.0 TFSI 333 hp olanlar supercharger yani kompressör. Güncel B9 3.0 TFSI olanlar 354 hp turbo.
    Audi A4 B8 2.0 TFSI Quattro S line S tronic // APR Stage 2 - 290 HP/470 NM - OEM Çift Susturucu Egzoz & Difüzör - OEM 3.0 TDI FMIC - Spor Katalizör (HFC) - RS4 Ön Panjur

Junior Member
    Alıntı Muss@ Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    B8 ve B8.5 3.0 TFSI 333 hp olanlar supercharger yani kompressör. Güncel B9 3.0 TFSI olanlar 354 hp turbo.

Teşekkür ederim hocam bende öyle biliyordum fakat başka bir şey sormak istiyorum bilginiz var ise, aracım lamba da vs durmak için frenleyince 20-10 bazen 40-30 km arası ufak bir vibrasyon yapıyor ancak buna dikkat edersen hissediyorsun internette çok araştırdım bu s-tronic ve dsg şanzımanlar hakkın da tonlarca sayfa yazı var biraz kıllandım açıkcası şanzıman problemi olabilir mi? bir arkadaşım scirocco kullanıyor ona sordum aynı durum onda da varmış.. sizde deneyimlediniz mi böyle bir şey? normal midir yoksa şanzımana bakılmalı mı? 2 ay önce serviste şanzıman yağı ve filtresi değişmiş o günden sonra galeri de yatmış araba 2 ay sonra da ben satın aldım.

Senior Member Muss@ Üyenin Avatarı
    bende böyle bir sıkıntı olmuyor, ancak o hızlar vitesin küçültüldüğü hızlar. Eğer vites küçülüp sonra tekrar gaza basınca hafif bir sarsıntı oluyor. araç kaç km'de?
    Audi A4 B8 2.0 TFSI Quattro S line S tronic // APR Stage 2 - 290 HP/470 NM - OEM Çift Susturucu Egzoz & Difüzör - OEM 3.0 TDI FMIC - Spor Katalizör (HFC) - RS4 Ön Panjur

Junior Member
    Alıntı Muss@ Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bende böyle bir sıkıntı olmuyor, ancak o hızlar vitesin küçültüldüğü hızlar. Eğer vites küçülüp sonra tekrar gaza basınca hafif bir sarsıntı oluyor. araç kaç km'de?

araç 2013 120xxxkm de aynı şanzımana sahip araç kullanan bir kaç kişiyle konuştum normal diyorlar bende kafaya takmıyorum artık.