Senior Member pepelepew Üyenin Avatarı
    Merhabalar

Yaklaşık 1 ay önce 2015 Aralık çıkışlı 36.000 km'de 190 hp motorlu Allroad araç aldım.
    Aldığımda servisede bakımada soktum herhangi bir sorun çıkmadı.

Bir sorum olacak 1.vitesten 2.vitese geçerken çıt çıt diye bir ufak bir ses geliyor ve buna paralel o an gaz pedalı altında da o çıt çıt sesiyle senkron bir sürtme / bir şeye dokunma hissiyatı oluyor?
    Bu her defasında değil ama çoğu zaman ve sadece 1'den 2 'ye geçerken oluyor?

Korkmalımıyım yoksa normal bir durum mu?

(Araç full servis bakımlı ve sıfır boya / kazasız durumda aldım.
    Son düzenleyen pepelepew, 18-Ocak-2019 saat 12:46.

Vay be kimse fikir yurutmemis bunca zamanda.

Senior Member a4udi Üyenin Avatarı
    Aracınız hayırlı olsun, 2015 tdi quattro Stronic şanzımanlı A4 aracım vardı 85binde sattım, dediğinize benzer bir ses yoktu. Kavrama vs olacağını sanmıyorum. Aracı lifte kaldırıp aks boşluklarını ve plastik ses izolasyon parçalarını kontrol ettirin.

Senior Member
    Rejenarasyon zamanında mı yapıyor acaba bunu?
    Sürekli mi?

Merhabalar arkadaşlar
    Servise uğradım genelde ilk kalkışta 1 'den 2 'ye geçerken ya da böyle kasis gibi yerlerden sert geçince yavaşlama durumunda tekrar 1-2den geçerken yapıyor.
    Serviste daha usta bindiği saniye kalkıştan sonra dedi kalkışta ve bozuk zeminden geçiş sonrası ESP'yi tekrar kuruyor araç dedi.
    Yeni kasalarda bu bahsettiğiniz titreşim durumu sadece gaz pedali altında değil direksiyona kadar hissettiren eden bir durum korkamanız gereken bir durum yok gayet normal dedi yolladılar

Junior Member
    Merhaba,
    Allroad quattro B8 aracımda bahsettiğiniz gibi 1-2 vites geçişlerinde benzer sesi duyuyorum. Bir sorun olmadığını düşünsemde nedenini merak ediyordum. O nedenle bilgi için teşekkürler.

Alıntı pepelepew Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar arkadaşlar
    Servise uğradım genelde ilk kalkışta 1 'den 2 'ye geçerken ya da böyle kasis gibi yerlerden sert geçince yavaşlama durumunda tekrar 1-2den geçerken yapıyor.
    Serviste daha usta bindiği saniye kalkıştan sonra dedi kalkışta ve bozuk zeminden geçiş sonrası ESP'yi tekrar kuruyor araç dedi.
    Yeni kasalarda bu bahsettiğiniz titreşim durumu sadece gaz pedali altında değil direksiyona kadar hissettiren eden bir durum korkamanız gereken bir durum yok gayet normal dedi yolladılar

Sent from my iPad using Tapatalk