Junior Member
    Herkese selamlar,

Konuyu çok yakın bir arkadaşımın Q5 2.0 tdi aracı için açıyorum. Araç 121.000 kmde olup geçen gün ekranda Gearbox Malfunction : sürüşe kısıtlı şekilde devam edebilirsiniz uyarısı veriyor ve 2. viteste gitmeye devam ediyor.

Şanzıman yağı yeni değişmişti ancak 2. vitese düşerken bi titreme vardı hafif de olsa. Bu hata sonrası yokuş kalkış da çalışmıyormuş. Bazen düzeliyor ama o zaman da 6. vitese kadar geçip 7 ye atmıyor.

Araç Bursa Doğuş oto servis bakımlı olup oraya çekildi. İyi niyet garantisi vs konusunda destek sağlayabilecek tanıdığı - bağlantısı olan var mıdır ?

Doğuş oto ; mekatronik tamir takımı değişecek ve %40 ını karşılarız diyor masrafın fakat daha iyi bir destek arıyoruz. Yardım ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Senior Member moonlightblue Üyenin Avatarı
    Alıntı rebeloghy Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Doğuş oto ; mekatronik tamir takımı değişecek ve %40 ını karşılarız diyor masrafın fakat daha iyi bir destek arıyoruz. Yardım ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Bu nekadar çirkin bir pazarlıktır anlamıyorum neden %40. Bir araç ya iyi niyet garantisini hak eder ya etmez.
    İkisinin ortası diye bir durum olamazki. İyi niyet garantisini hak etmiş bir aracın masrafının %60 ını karşılamayıp neden müşteriyi cezalandırıyorlar ki neticede babasının hayrına iyi niyet garantisini vermiyorlar. Rezillik resmen. Bu şekilde yazılı olarak ısrarcı olmak lazım ve çözüme ulaşacağına inanıyorum çünkü bu yaptıkları müşteri cezalandırma hareketlerinin bir geçerli sebebi yok eğer kullanıcı hatası gibi kanıtlanabilir deliller yoksa.

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Sonuç ne oldu?
    2F2F Mazisi..

Member computeredi Üyenin Avatarı
    Kotu olmus, servisten seevise de malesef farklae oluyor, peki cözebildiniz mi

Alıntı rebeloghy Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Herkese selamlar,

Konuyu �ok yak�n bir arkada��m�n Q5 2.0 tdi arac� i�in a��yorum. Ara� 121.000 kmde olup ge�en g�n ekranda Gearbox Malfunction : s�r��e k�s�tl� �ekilde devam edebilirsiniz uyar�s� veriyor ve 2. viteste gitmeye devam ediyor.

�anz�man ya�� yeni de�i�mi�ti ancak 2. vitese d��erken bi titreme vard� hafif de olsa. Bu hata sonras� yoku� kalk�� da �al��m�yormu�. Bazen d�zeliyor ama o zaman da 6. vitese kadar ge�ip 7 ye atm�yor.

Ara� Bursa Do�u� oto servis bak�ml� olup oraya �ekildi. �yi niyet garantisi vs konusunda destek sa�layabilecek tan�d��� - ba�lant�s� olan var m�d�r ?

Do�u� oto ; mekatronik tamir tak�m� de�i�ecek ve %40 �n� kar��lar�z diyor masraf�n fakat daha iyi bir destek ar�yoruz. Yard�m ve �nerileriniz i�in �imdiden te�ekk�r ederim.