Junior Member
    Arkadaşlar merhabalar
    aracım 1.8 tfsi b8 kasa
    Aracımda motor soğukken her şey gayet normal ancak motor ısındıktan sonra hararet lambası ortaya geldikten sonra araçta Epc ışığı yanıp sönüyor tabi tabi bu esnada düşük devirde giderken motordan gelen bir ses oluyor sanki pistonlar çok daha hızlı çalışıyor gibi sonra o kesilince Epc ışığı yakıyor yüksel devirler dede giderken de yapıyor tabi bu ışık olayını video çektim

youtube - F8Kh115R05o
    araçta hiç bir problem yok şuanda gidişinde duruşunda ama kafada takıntı oldu.

Başımdan geçenleride anlatayım tabi, Aracımda geç çalışma problemi vardı bir arkadaşa gittim bilgisayara bağladı dediki muhtemelen ön eksantrik mıknatısı dedikleri bir şey var onun değişmesi lazım muhtemelen ondan dedi ama şuanda malzemeciler de bulunmadığı için birşey yapamam dedi ve benden 50 lira bakma ücreti aldı bende sinirlendim başka birisine gittim sanayide gezmediğim yer kalmadı bana bir yer tarif ettiler durumu izah ettim abi dedi düğünüm olacak dedi bi 10 gün sonra getirirsen ilgileneyim dedi iyi dedim 10 gün sonra götürdüm aracı 10 günde öyle kaldı araç sanayide sonra aradı abi eksantriğin değişmesi lazım dedi yenisi yok dedi ikinci el takacam dedi temizmi dedim temiz abi dedi iyi dedik tak o zaman ne kadar falan filan 1250 lira dedi birde bir dişlinin değişmesi lazım dedi o ne kadar oda 500 lira dedi iyi dedik yağı suyu zırtı vırtı derken 3000 lira verdik arabayı aldık aracın geç çalışması düzeldi lakin bu epc olayı yanmaya başladı motor ısınınca böyle ir ses çıkarmaya başladı tabi bu esnada oğlana gidiyorum geliyorum sorunu anlatıyor bir şeyler yapıyor ses kesiliyor falan en son birdaha yaptı yine gittim yine birşeyler yaptı gönderdi beni ben yine yola çıktım bi bakayım dedim napmış bu diye meğersem eksantrik mıknatıs mıdır nedir onun kablosunu gevşetmiş ben tekrar yerine oturttum yoluma devam ettim birdahada herife uğramadım bir gün yolda giderken o günde aracı biraz seri kullandım arabada sarsıntı başladı motor arıza lambası yanıp yanıp sönmeye başladı yolumun üstünde sanayide bir yere uğradım audiciymiş abi bujidendir dedi açtı baktı taktı birşeyler abi senin siboblardan dedi e kapak sökülecek falan filan iyi tamam sende yap dedik sonra oğlandan bi telefon geldi siboblar tüplü arabalarda belli bir zamanda zaten değişmesi lazım falan filan dedi iyi tamam ne gerekiyorsa yap dedim bu bi başladı zincirin üstünde bir plastik var o değişecek üst kapak kapakçıya gidecek conta değişecek falan filan iyi tamam dedik yap yeterki şu arabaya bi binelim ağız tadıyla neyse buda halletti herşeyi arac düzelti tabi epc ışığıda yanmıyor hiç ama motor hafif sarsıntılı çalışıyor gittim tekrardan abi motorun inmesi lağzım dedi bana e nekadar masraf çıkar önü açık dedi 10000 e kadar dedi leyn zaten sana 4000 lira para verdim dedim 3 te öteki adama verdim 7000 lira çıktı zaten çepten neyse küfür ede ede çıktım ordanda artık çareleri kendim bulmaya çalışıyorum internetten araştırıryorum falan filan bi elektrikçiye gitim bilgisayara bağlattım adam dediki sente ayarı bozuk bunun dediler biyer söylediler tabi bi göster oraya diye gittik e sente ayarı yapılacak nekadar yapan 750 lira iyi yap hadi sen işten anlayan bir abimize benziyon dedim içimden ümidim yokta işte sonra arabadaki titreme düzeldi ama bu epc tekrardan başıma musallat oldu neyse arabayı aldım nolacaksa olsun misali açıyom müziği sürüyorum aracı ama merakta etmiyor değilim arada açıyorum kaputu kendim inceliyorum hava filtresine giren kabloyu ters takmışlar tırnaklarını kırmışlar onu düzelttim büyük bir sevinçle acabba ondanmıdır diye ondan değilmiş sonra turboyla üst kapağın arasında bir plastik boru var yavrum onu kırmışlar elektrik bantıyla sarmışlar bigüzel son zamanlarda nbir yanık kokusu geliyordu meğersem oda ondanmış gittim sanayiden bir radyotor hortumu aldım kestim biçtim onuda oraya taktım acaba ondan mı kidir diye ondanda olmadı
    içimi daha dökemediklerimde var misal ilk götürdüğüm tamirci sağ olsun vites topuzunu yenilemiş arka koltukta kılıf vardı onu diktirmiş vs vs dinlemek isteyen olursa telefonumu veririm uzun uzun dertleşiriz. Ama daha fazla bana küfür etmeyin yazımla diye burada kesiyorum yazımdan dolayı kusura bakmayın farkındayım tam bir katliam yaptığımın
    Son düzenleyen AVİTME, 10-Aralık-2018 saat 15:12. Sebep: link