Senior Member moonlightblue Üyenin Avatarı
    Alıntı Ahmet07 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Öneriler için teşekkür ederim . Bugün servis geri dönüş yaptı araç makattonik komple değişmeli 21000 fiyat dediler kabul etmedim ve eski parçaları geri takmalarını ve vites geçişin de olmayan sorunumu ne yapıp edip eski haline sokmalarını istedim. Tekrar bi bakacaklar. Doğuş otomotivi aradım yazılı bir cevap vermiyoruz diyorlar . Sözel olarak arıyorlar sürekli . Yurt dışında ilgili birine yazabileceğim bir Mail adresi de bilmiyorum ama araştırma yapmam gerek sanırım

Dedigim gibi oncelikle olanlari avukatla paylasip talebini iyice belirledikten sonra Audiye ona gore bir yazili sikayet yapabilirsin. Fakat anlattigina gore adamlar tamir takimi adi altinda 6300 lira masraf cikarmislar bastan soylemisler sen de kabul etmissin ondan odedigin paranin iade edilecegini sanmiyorum. Araci teslim etmeden tek yapabilecegin bu fiyat icinde degisecek parcalari israr ede ede ogrenmek olurdu. ve ona gore bir arastirma daha yapip tamir takimindaki parcalarin gercekten degisimi gerekli olup olmadigini forum youtube ve sanayideki ustalara sorarak arastirabilirdin.

21000 lira fiyat verdikleri mekatronigi aracinin model sase no bilgilerine gore nette arattirabilirsin, benzer araclardan bildigim kadariyla tas catlasin orjinal sifiri 5000 liraya bulunabilen bir parca tabi yurtdisinda. Burda Dogusta yaptirmadan sadece mekatronik parcasini siparis edip satin alsan nekadar olur diye fiyat alirsin kendilerinden, yurtdisindan birine bavulda getirtsen nekadar olur diye karsilastirip bir karar verirsin sonucta en fazla dedigim tutarda bir masrafin olur birde bir ustaya goturup montajini yaptirirsin.

Mekatronik denen parcanin montaji son derece basit, Vidalarin sikma siralamasi torq degerlerine uymak ayrica mekatronik degisimi sirasinda sanziman yagi ve filtresi de degisiyor ayrica mekatronigin bir kece kiti var 4-5 parcadan olusan onlari da aliyorsun.

Sayet Dogus 6000 liralik is icerisinde sanziman yag ve filtreni degistirdiyse mekatronik degisecegi zaman yeni olan sanziman yagini temiz bir kaba aktarip geri bastirtirsin ustune de 1-2 lt ekstra orjinal sanziman yagi alip ekleme yaparsin. Yalniz sanziman yag dolum proseduru dogru yapilmali ve VAGCOM yazilimi olan bir usta yada daha ucuz servise gidiyorsan yada kendin giriseceksen senin elinde VAGCOM yazilimi olan laptop olmasi gerekir ki olasi bir sorunda diagnoz edebilmen eger gerekirse sanziman adaptasyonunu sifirlayabilmen icin o da sorun cikmadikca tavsiye edilmez.

Alıntı turboadmin Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ne şerefsiz insanlar ya, sözlerinin arkasında durup yazılı cevap bile vermiyorlar. Türkiye 'de ticaret ahlakı bu kadar zaten.

Aynen bukadar kardesim. Cok sukur yerli yabanci forumlar arama motorlari youtube vs vs milyon tane kaynak var bilgi alabilecegin. Parcalari orjinal VW Group olarak Dogustan'da alsan yurtdisindan da getirtsen ve sonrasinda sanayide montaj yaptirsan yada merakliysan zamanin ve ekipmanin varsa kendin yapsan da olur yeterki sanziman motor vs gibi kritik islerde tum parcalar parcalar orjinal olsun vede montajlar prosedurlere uygun is yapilsin birde elinde VAGCOM cihazi olsun baska bir numara yok.

Dogustan aldiginiz hic bir parcanin iscilik onlara ait olmadikca garantisi olmasa bile vw grup parcalar cok siki kalite kontroldan gectikleri icin satin alirken kontrol ettiginizde gozle gorulur bir problem yoksa taktiktan sonra da sikinti olmayacaktir. Araci aldigin gunden sattigin gune kadar harcadiklarini dusundugun zaman yetkili servis bakim giderleri ile disarda orjinal parca ile uygun iscilikle sadece gerekli olan parca degisimleri ile yapilan isler arasindaki fiyat farki zaten iyi niyet garantisinden elde edecegin faydalari gececek...Sanziman ve differansiyel yagini otomatik yada manuel her aracimda hem markanin hem sanziman ureticisinin prosedurlerine uygun olarak tavsiye edilen aralikta yada 5 yilda bir kendim degistiririm her 1 senede bir de yag seviyelerini kontrol ederim bugune kadar bir suru araba kullandim hic birinde sanziman motor vs en ufak bir sorun yasamadim.

Junior Member
    Bugün servis yine aradı. En son onlara sorunumun giderilmesi karşılığı 6300 liraya anlaştığımızı ve ek bi sorun olmadığını hatırlattım. 2-3 vites geçişinde sorun olmadığını söyledim. Eski parçaları geri takmalarını eski yağı geri koymalarını arızamın yapılmamasını ve vites geçişinde eskisi gibi sorunsuz olarak geri teslim etmelerini söylemiştim. Ne yaptılar ise vites hâla vuruyor imiş. Bunu kabul etmediğimi dava açacağımı söyledim . Servis Müdürü ile konuşacağını söyledi servis çalışanı. Hatalarını kabullenmek istemiyorlar muhtemelen ben de kabul etmiyorum. Mekatronik değişimini de kabul etmedim. (En son % 50 indirim yaptılar idi)En başta bana bilgi verilse idi hak verir idim. Ancak adamlar şanzıman beyninde sadece tamir takımı diye bir aparatın değişeceğini ve sorunun ortadan kalkacağını söylediler. Evet geri viteste boşa çıkma olayı ( o da ayda yılda bir oluyor idi ) duZelmis ama vuruntu ortaya çıkmış. Bu konuda beni kesinlikle bilgilendirmeleri gerekir idi. Olmayan bir sorun şuan mevcut ve bu serviste oldu. Bence servisin hatası. Böyle bir problem ortaya çıkabilir ya da ek bir sorun ortaya çıkabilir yönünde bilgi verilmedi ve bu arabayı sonuçta teslim almadan önce hem test sürüşüne çıkardılar hem de bilgisayar üzerinden baktılar. Bir sorun olsa tespit edilir idi. Onu geçtim dediğim gibi bir sorun ortaya çıkabilir ekstra maliyet size yansıtılır gibi bir bilgi verilmediği için bunlar ile karşı karşıya kaldım. Audi ye Mail attım aradım anlattım. Bölge müdürü ya da daha yetkili bir kişi inceleyecek imiş ama hala bi geri dönüş olmadı. Hala beklıyorum.

Junior Member
    Evet arkadaşlar herkese tekrardan merhaba. Son durum hakkında sizlere bildirimde bulunmak istiyorum.
    En son eski parçamı takan ve vuruntu olmayan araçta gelen tamir takımı setinde arıza olduğu kanaatine varan servis ustası benle konuştu. Fakat servis yeni bir tamir takım seti sipariş etmek istemedi. Sebebi ise gelecek olan parça takılınca yine vuruntu olur ise iki parça da serviste kalacak ve ISPARTA Basaran zarar edecek idi. Bunu açıkça bana servis müdürü bey dile getirdi. Tabiki tepkim ağır oldu yine. Audi müşteri hizmetlerine defalarca Mail attım ve yine şikayet dilekçesi yazdım. Durumu anlattım. Ertesi gün servis hemen yeni seti sipariş verdik diye beni aradı. Ve nihayet takılan parçada tüm sorunlar gitti. Ne vuruntu ne de boşa çıkma olmuyor. Bugün test sürüşü yaptım gayet iyi idi araç. Servis müdürü ile karşılaştık. Yüzüme doğru düzgün bakmadı bile. Bana atar yaptı.Özür dilemesi gerekir iken bana attığım şikayet formlarını okuduğunu söyledi. Bende tabiki söyledim bana arızası olmayan mekatronigi komple 21000 tl ye değiştirecek idin dedim . Pişkin pişkin değişse 2 yıl komple garantisi olur idi diyor hâla. İçimden güldüm geçtim. Yarın aracı teslim edecekler. Tüm süreç boyunca Audi ye 16 kez Mail 15-20 kez de arama Yolu ile ulaştım. Mağduriyetimi defalarca anlattım ama işin pesini kovalamasam hemen tüm fatura bana yansıtılacak idi. 100 de 1 gelen parça arızalı olabilir o da size denk geldi diyorlar. Sadece tamir takımı seti 6300 tl ile kurtardık paçayı.

Evet arkadaşlar herkese tekrardan merhaba. Son durum hakkında sizlere bildirimde bulunmak istiyorum.
    En son eski parçamı takan ve vuruntu olmayan araçta gelen tamir takımı setinde arıza olduğu kanaatine varan servis ustası benle konuştu. Fakat servis yeni bir tamir takım seti sipariş etmek istemedi. Sebebi ise gelecek olan parça takılınca yine vuruntu olur ise iki parça da serviste kalacak ve ISPARTA Basaran zarar edecek idi. Bunu açıkça bana servis müdürü bey dile getirdi. Tabiki tepkim ağır oldu yine. Audi müşteri hizmetlerine defalarca Mail attım ve yine şikayet dilekçesi yazdım. Durumu anlattım. Ertesi gün servis hemen yeni seti sipariş verdik diye beni aradı. Ve nihayet takılan parçada tüm sorunlar gitti. Ne vuruntu ne de boşa çıkma olmuyor. Bugün test sürüşü yaptım gayet iyi idi araç. Servis müdürü ile karşılaştık. Yüzüme doğru düzgün bakmadı bile. Bana atar yaptı.Özür dilemesi gerekir iken bana attığım şikayet formlarını okuduğunu söyledi. Bende tabiki söyledim bana arızası olmayan mekatronigi komple 21000 tl ye değiştirecek idin dedim . Pişkin pişkin değişse 2 yıl komple garantisi olur idi diyor hâla. İçimden güldüm geçtim. Yarın aracı teslim edecekler. Tüm süreç boyunca Audi ye 16 kez Mail 15-20 kez de arama Yolu ile ulaştım. Mağduriyetimi defalarca anlattım ama işin pesini kovalamasam hemen tüm fatura bana yansıtılacak idi. 100 de 1 gelen parça arızalı olabilir o da size denk geldi diyorlar. Sadece tamir takımı seti 6300 tl ile kurtardık paçayı.

Paylaşım için teşekkürler.

Sorununun çözülmesi iyi olmuş. Yolunun birdaha yetkili servise düşmemesi ve şanzıman yağını her 40-60 bin km arasında değiştirmeni tavsiye ederim.

Aracı teslim alırken ayrıntılı fatura isteyip değişen bahsettiğin tamir kitinin parça numarasını da isteyip paylaşırmısın lütfen? Böylece herkes fikir sahibi olur.

Senior Member
    ...........

Alıntı moonlightblue Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Paylaşım için teşekkürler.

Sorununun çözülmesi iyi olmuş. Yolunun birdaha yetkili servise düşmemesi ve şanzıman yağını her 40-60 bin km arasında değiştirmeni tavsiye ederim.

Aracı teslim alırken ayrıntılı fatura isteyip değişen bahsettiğin tamir kitinin parça numarasını da isteyip paylaşırmısın lütfen? Böylece herkes fikir sahibi olur.
    Urun bu

SAMSUNG S9 PLUS cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2012 Audi A3 1.6 Tdi 140 HP 290 NM S-Tronic Ambition

RS3 BODY KIT~Custom diffuser ~ ZENEC 3131D MMI ~ Powershop S-Tronic Software ~ Remmaped By Powershop ~RS3 mirror ~ TFSI Look Exhaust ~ Koni STR.T ~ Stgx Spacer ~ Eibach 3.5 Pro kit ~ RS3 SPOILER ~

Tamir kitinin hatalı çıkmış olması hiç inandırıcı değil çünkü orjinal VW parçaları çok sıkı kalite kontrolden geçer. İlk takılan tamir kiti gerçekten de sıfır olarak mı takıldı montaj sırasında başında olmadığın için ve dışardan görülmeyen bir parça olduğu için bilmiyorsun tabi.

Alıntı erdi_89 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ...........

Urun bu

Teşekkürler. Üstüne yağ ve filtreyi de koysan yinede 6300 ile arasında ciddi fiyat farkı var.

Senior Member
    Tamir kiti parcasinin hatali oldugu tamamen hikaye.21.000 tl yi itelemek icin binbir turlu takla atiyorlar.neymis 2 sene garantiliymis.

Mekatronik unite (kart haric) 3.500 tl zaten disarida.Ustune 500-700 tl iscilik aliniyor.Disarida takilan da garantili.Hadi degil diyelim,5 mekatronik parasini pesinen vermis oluyoruz garantili olsa ne olmasa ne.Yazik cidden ya.

2012 Audi A3 1.6 Tdi 140 HP 290 NM S-Tronic Ambition

RS3 BODY KIT~Custom diffuser ~ ZENEC 3131D MMI ~ Powershop S-Tronic Software ~ Remmaped By Powershop ~RS3 mirror ~ TFSI Look Exhaust ~ Koni STR.T ~ Stgx Spacer ~ Eibach 3.5 Pro kit ~ RS3 SPOILER ~

Junior Member
    Belki gerçekten gelen parça hatalı değildi bilmiyorum ama taktıklarında vites geçişlerinde problem oldu. Bu konuda servis içinde olup biteni bilmiyorum ama bana 21 bin masraf çıkardılar ve 6 bin lira ile kurtulduğuma dua ediyorum. Ama tekrar bir problem çıkacak ve servise düşeceğim korkusu ile araca binmek de korkutuyor. Böyle bi durum gelişir ise muhtemel servis bana ağır bi Fatura daha çıkarmaya çalışacak. Taktığımız parça ile ilgili degil diyecekler diye bir ön sezim var. Zaten sürekli Mail attığımı dile getirdi servis müdürü geçen. Merak ettim arada baktım okudum diye atarlı bir ibare de kullandı. Özür dilemesini bekler iken ben. Bineceğiz göreceğiz diyelim.

Belki gerçekten gelen parça hatalı değildi bilmiyorum ama taktıklarında vites geçişlerinde problem oldu. Bu konuda servis içinde olup biteni bilmiyorum ama bana 21 bin masraf çıkardılar ve 6 bin lira ile kurtulduğuma dua ediyorum. Ama tekrar bir problem çıkacak ve servise düşeceğim korkusu ile araca binmek de korkutuyor. Böyle bi durum gelişir ise muhtemel servis bana ağır bi Fatura daha çıkarmaya çalışacak. Taktığımız parça ile ilgili degil diyecekler diye bir ön sezim var. Zaten sürekli Mail attığımı dile getirdi servis müdürü geçen. Merak ettim arada baktım okudum diye atarlı bir ibare de kullandı. Özür dilemesini bekler iken ben. Bineceğiz göreceğiz diyelim.

Atar nedemek ya en basitinden saygı göstermesini bilmeyen bir müdürün olduğu servise tekrar sorun çıksa neden gidesinki. Taktıkları kit 1800 tl ve şuan sorunsuz çalışıyorsa bir daha sorun çıktığında zaten muhtemelen başka şeylerden sorun çıkacaktır. Arkadaşlar şanzıman konusunda sanayide deneyimli usta isimleri paylaşmışlar onlara gidersin, nette araştırırsın, vagcom adaptörü alıp bağlanırsın tespitlr yaparsın hiç kimseye muhtaç kalmassın.