Senior Member
    Herkese merhaba arkadaşlar.
    2008 model A5 1.8 TFSI kullanıyorum araç 93.000’de falan. Genelde sadece şehir içinde ve km’sinden de anlaşılacağı üzere sınırlı bir şekilde kullanılıyor ve geri kalan zamanda yatıyor.

Konuya gelecek olursam: Kumho marka lastiklerim artık resmen öldü. Lastik bakıyorum fakat pek yukarıda da saydığım nedenlerden ötürü optimum bir tercihten ziyade cimri bir tercih bile yapabilirim. Benim gibi yapan arkadaşlar olduysa ucuz grup lastiklerden önermenizi rica ediyorum. İyi forumlar.

Senior Member
    Ölçünüz nedir ?

Senior Member
    255/35/19
    Alanya’da oturduğum için kış lastiğine ihtiyaç duymuyorum bir de.

Senior Member
    Michelin in markası olduğu söylenen Kormoran var : https://www.artvinticaret.com/Kormor...PR-282660.html
    Ben olsam Goodyear alırdım. https://www.artvinticaret.com/Goodye...,PR-81451.html
    Son düzenleyen supermen5, 28-Kasım-2018 saat 18:24.

Senior Member
    Hocam bende 2010 A4 1.8TFSi var 160'lık. 245/35r19 Falken FK453 aldım Kumho'dan biraz daha pahalıydı ama daha iyidir diye almıştım.Performans serisi diye geçiyor lastik soğukken ve yeni yağmur yağmış yolda ben çok korkutuyor.Yağmurda ışıkta kalkarken 3.000 devir civarında ESP yaktığını biliyorum.Ama lastik ısınınca bu lastik bu lastik mi dedirtiyor.150 ile keskin sayılabilecek bir viraja girdiğimde nasıl bırakmıyor lastikler diye güldüğümü hatırlıyorum 1 gün sonra aynı virajdan 90la geçerken nasıl döndüm bu virajı dün öyle diye içimden geçirdim.
    Özet olarak az biniyorsunuz ama binince yol yapıyorsanız öneririm.Yoksa sadece ara ara şehir içinde biniyorsanız iyi bir seçim olmaz.Hankook düşünüyordum ama pahalı gelmişti bana ona iyi diyorlar fiyat performans olarak.
    Audi A4 B8 1.8 TFSİ 160 Multitronic

Senior Member
    Kormoran bakacak gibiyim. Teşekkür ederim. Bir iki satıcı bu ürünü pazarlamaya çalışmıştı zaten.
    900’lere çıkınca iş değişiyor, goodyear tercih etmem sanırım öyle bir durumda.

Teşekkür ederim öncelikle paylaşım için. Hankooku öneren arkadaşlar vardı alıp kullanan. Onun için de fiyat alacağım. Bende kumhodan memnun kalmıştım aslında gerçekten her türlü eziyete katlanan bir lastik bekleme, yıpranma vs. Bakımından. Burası yağmurlu bir bölge olduğu için sizin kullandığınız modele bakmayacağım. Sağolun

Junior Member
    Aynı ölçülerde Petlas PT741 kullanıyorum. Fiyatına göre iyi bir lastik.

Zaman zaman sınırları da zorlarım, bir yıldır sıkıntı yaşamadım (a5 2.0 tfsi quattro)

Senior Member
    Alıntı alisto Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aynı ölçülerde Petlas PT741 kullanıyorum. Fiyatına göre iyi bir lastik.

Zaman zaman sınırları da zorlarım, bir yıldır sıkıntı yaşamadım (a5 2.0 tfsi quattro)
    Teşekkür ederim. İyi oldu yazdığınız belki bende tercih ederim.