Junior Member
    Merhaba arkadaşlar, 2017 a3 sahibiyim. kasislerden geçerken ön taraftan bir takırtı sesi geliyor ama sadece kasislerden geçerken. böyle nası anlatsam bazen gıçırtı gibi bazen mekanik ama süspansiyonun oralardan geliyor bariz belli. ama kesinlikle kronik olan dsg sesi değil. sorunu bilen yada aracında yaşayan var mı? aracım 2 hafta sonra yıllık bakıma girecek o zamana kadar sorunu biliyim de ona göre servise söyliyim

Member
    Alıntı EMİN KAYA Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba arkadaşlar, 2017 a3 sahibiyim. kasislerden geçerken ön taraftan bir takırtı sesi geliyor ama sadece kasislerden geçerken. böyle nası anlatsam bazen gıçırtı gibi bazen mekanik ama süspansiyonun oralardan geliyor bariz belli. ama kesinlikle kronik olan dsg sesi değil. sorunu bilen yada aracında yaşayan var mı? aracım 2 hafta sonra yıllık bakıma girecek o zamana kadar sorunu biliyim de ona göre servise söyliyim
    Emin bey aracınız hakkında bilgi verirseniz daha rahat yorum yapabiliriz bence.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Junior Member
    Alıntı Aybars Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Emin bey aracınız hakkında bilgi verirseniz daha rahat yorum yapabiliriz bence.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    A3 makyajlı kasa 1.0 Turbo FSI 116 hp Dynamic

Junior Member GÖKTUĞ 06 Üyenin Avatarı
    Benim araçta da var ses, Salıncak burcundan geliyor kasislerden ve tümseklerden geçerken gacur gucur ses geliyor, eğimli yolda hafif fren yapınca da ses geliyor.

Servise götürdüm, arızanın Audi ve volkswagen grubu arabalarda kronik arıza olduğunu söylediler. Çözüm olarak salıncakların sökülerek, Almanya dan getirilen bir gres yağıyla yağlanarak sesin kesileceğini bu da yaklaşık 1,5 ya da 2 sene idare edeceğini daha sonra sesin tekrar olacağını söylediler. Fiyat olarak 600tl istediler. Benim aracın garantisi bittiği için yaptıramadım. Sadece salıncakları sökmeden alttan bir yağladılar. Sesi kesildi 1 ay sonra tekrar gıcırdamaya başladı...
    Garantiniz devam ediyorsa garantiden yaptırmanızı tavsiye ederim...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Junior Member
    Alıntı GÖKTUĞ 06 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Benim araçta da var ses, Salıncak burcundan geliyor kasislerden ve tümseklerden geçerken gacur gucur ses geliyor, eğimli yolda hafif fren yapınca da ses geliyor.

Servise götürdüm, arızanın Audi ve volkswagen grubu arabalarda kronik arıza olduğunu söylediler. Çözüm olarak salıncakların sökülerek, Almanya dan getirilen bir gres yağıyla yağlanarak sesin kesileceğini bu da yaklaşık 1,5 ya da 2 sene idare edeceğini daha sonra sesin tekrar olacağını söylediler. Fiyat olarak 600tl istediler. Benim aracın garantisi bittiği için yaptıramadım. Sadece salıncakları sökmeden alttan bir yağladılar. Sesi kesildi 1 ay sonra tekrar gıcırdamaya başladı...
    Garantiniz devam ediyorsa garantiden yaptırmanızı tavsiye ederim...

anladım dgs gibi buda kronik o zaman
    ben şimdi bundan dolayı servisi gittiğimde sadece yağlama mı yaparlar yoksa garantiden değişim olur mu direkt?
    Aracımı kasım 2017 de aldım garantisi var.

Junior Member GÖKTUĞ 06 Üyenin Avatarı
    anladım dgs gibi buda kronik o zaman
    ben şimdi bundan dolayı servisi gittiğimde sadece yağlama mı yaparlar yoksa garantiden değişim olur mu direkt?
    Aracımı kasım 2017 de aldım garantisi var.
    Servisin bakması lazım...

Junior Member
    evet arkadaşlar aracımı servisi götürdüm salıncak burçlarından geliyormuş ses yağlama işlemi yaptılar. parçada bi sıkıntı olmadığını o yüzden parça değişimi olmadığını söylediler.
    2 gündür kullanıyorum aracı ses kesildi orası net ama bu yağlama işi ne kadar idare edecek bekleyip görücez. herkese iyi forumlar teşekkürler..

Junior Member
    Aynen bu ses benim araçtan da geliyor.Servis yetkilisine söyledim, Salıncaklardan olabileceğini, servisteki usta ile test sürüşüne çıkıp bakmalarını gerektiğini söyledi.Beraber test sürüşüne çıktık,sesi ben duyuyorum ama, usta ben duymuyorum dedi .Daha sonra kasisten daha sert geçin o zaman dedim. Daha sert geçti ve sonunda sesi duydu.Bu sesin salıncaklardan değil,normal bir ses olduğunu söyledi.Bana göre normal değil ama ustaya göre normal bir ses Anladığım kadarıyla kronik ses dedikleri bu olsa gerek.Bu sesle ilgili sanırım yapacak bir şey yok.

Member efetor Üyenin Avatarı
    2017 model 1.0 tfsi sedan a3 sahibiyim aynı gıcırtı sesi benim aracımda da başladı kasis , çukur tümsekten geçerken gıcırtı geliyor.
    Audi A3 Sedan

Member
    bu ses kronik bir sorun.servislerde genelde parçayı söküp özel bir gresle yağlanıyor.geçici çözüm.sonra tekrar başlıyor.sıcak-soğuk hava farklarından daha çok oluyor.bende A3 sedan varken 3000 km deyken garantiden değiştirmişlerdi ama 15 binlerde tekrar başladı o şekilde kullanmaya devam ettim.Golf 7,Leon,A3 hepsinde parça aynı