Junior Member
    Merhaba,

2014 a3 1.6 TDI model araç sahibiyim. Genellikle Shell ağırlıklı yakın almaktayım. 800 km gibi bir ortalamaya sahip yoğun istanbul trafiğinde.

Sizin tercihiniz yakıtta nedir? Performansı, km ortalaması nedir?

Member
    Bp ile shell iyidir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Senior Member
    Shell fuel save alıyorum uzun süredir. V - Power ı sevmiyorum. Getirdiği bir şey yok ama erken bitiyor.

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    Alıntı supermen5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Shell fuel save alıyorum uzun süredir. V - Power ı sevmiyorum. Getirdiği bir şey yok ama erken bitiyor.
    Abi bende bu fuel save den alsam eurodiesel yerine Türkiye ye geldigimde önerirmisin.
    Burda genelde shell ve OMV in maxx motion dieseli ni alıyorum.

Bu merco larında enjentörleri hassas mış galiba yakıttan kaynaklı sıkıntı yaşamak istemiyorum.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Senior Member
    Eurodiesel seneler önce sanırım Euro 4 araçlar Türkiye ye ilk geldiğinde düşük kükürt oranına sahip (En fazla 10 mg/kg) piyasaya sürülen yakıta verilen isimdi.
    Bugün ise eğer istasyon sahtekar değil ise, tüm Türkiye de satılan dizel yakıtların tamamının Euro dizel olması yani kilo da en fazla 10 mg kükürt içermesi gerekiyor.
    Shell bana kontrolü diğer istasyonlardan daha garanti olduğunu düşündüğümden alıyorum. Seninde Merco da kağıt üzerinde sorunsuz kullanabiliyor olman lazım. Yine de iş garanti olsun diyorsan çıkmadan bir şişe aspirin niyetine Liqui Moly “ Diesel Sistem Temizleyici “ al. Bagajda bulunsun. Ne olur ne olmaz

Member
    bp ultimate

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    Alıntı supermen5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Eurodiesel seneler önce sanırım Euro 4 araçlar Türkiye ye ilk geldiğinde düşük kükürt oranına sahip (En fazla 10 mg/kg) piyasaya sürülen yakıta verilen isimdi.
    Bugün ise eğer istasyon sahtekar değil ise, tüm Türkiye de satılan dizel yakıtların tamamının Euro dizel olması yani kilo da en fazla 10 mg kükürt içermesi gerekiyor.
    Shell bana kontrolü diÄŸer istasyonlardan daha garanti olduÄŸunu düşündüğümden alıyorum. Seninde Merco da kağıt üzerinde sorunsuz kullanabiliyor olman lazım. Yine de iÅŸ garanti olsun diyorsan çıkmadan bir ÅŸiÅŸe aspirin niyetine Liqui Moly “ Diesel Sistem Temizleyici “ al. Bagajda bulunsun. Ne olur ne olmaz
    Cevabınız icin teşekkür ederim ama pek okuyamadım maalesef bozuk karakter yüzünden, bu Tapatalk bir türlü düzeltemedi şu sıkıntıyı. Tavsiyenize uyup diesel katkısı alacagım yanıma.

Levent abiiyi uzun zamandır göremez olduk forumda ondan da fikir almak isterdim, kendisinin tecrübesi oldukca fazla merco üzerine.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)