Member serbez Üyenin Avatarı
    Merhabalar,

Aracım 45.000 km periyodik bakıma girdi, servis görevlisi arkadaş arka balataların yaklaşık 2000 km si kalmış dedi.

Değişim için servis yaklaşık 700 TL istedi ve bana biraz fazla geldi , bende kalsın dedim.

Sanki sanayi ye gidip değişim yapmak daha mantıklı gibi.

Bu araçlarda hangi marka balata kullanılıyor acaba bilgi alabilirmiyim ve varsa fiyat bilgisi..

Teşekkürler...

Senior Member
    A4 icin 700 liraysa baya uygunmus, 116d arka balatalarini 1200 liraya degistirdim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member
    Orjinal kutudan arka balata için TRW, Ferodo, Ate hepsi çıkabilir.

Member serbez Üyenin Avatarı
    Alıntı supermen5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Orjinal kutudan arka balata için TRW, Ferodo, Ate hepsi çıkabilir.
    Hangi markayı tercih etmeliyim?

Senior Member
    İlk defa görüyorum. A4 B9 da Audi orjinal balatada Seramik balata kullanmış :
    https://www.ebay.de/itm/Original-Aud...wAAOSwXudbGjvD
    Jantlarınız diğer araçların jantlarına göre daha az kirleniyor mu ? Eğer öyleyse aracınızda fabrikasyon seramik balata olmalı. Bu sebeple normal balata takarsanız bir anda jantlarınız aşırı kirlenme yapabilir. otofrensupermarket de Ate seramik balata var mı bakabilirsiniz.
    Jantlarınız zaten çok kirleniyorsa standart balata vardır. O zaman bu 3 marka da olabilir.

Bir diğer durumda şu : Elektronik park freni olan araçlarda araca VAG kablosu ile bağlanıp arka fren pistonunu içeriye sarmak gerekir. Yoksa balatayı değiştiremezsiniz.
    Son düzenleyen supermen5, 03-Ekim-2018 saat 16:26.

Junior Member
    Merhabalar. Geçtiğimiz hafta Ankara Şaşmaz'daki Türkyılmaz'dan ön için çift Brembo balata aldım. Aracım 2.0 tfsi A5. 340 TL civarında bi para ödedim. Bence gayet makul bir fiyattı.

Senior Member moonlightblue Üyenin Avatarı
    Alıntı serbez Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar,

Aracım 45.000 km periyodik bakıma girdi, servis görevlisi arkadaş arka balataların yaklaşık 2000 km si kalmış dedi.

Değişim için servis yaklaşık 700 TL istedi ve bana biraz fazla geldi , bende kalsın dedim.

Sanki sanayi ye gidip değişim yapmak daha mantıklı gibi.

Bu araçlarda hangi marka balata kullanılıyor acaba bilgi alabilirmiyim ve varsa fiyat bilgisi..

Teşekkürler...

A5 icin Delphi diye bir marka denedim. Cok memnunum tavsiye ederim. Diger markalara gore jantlar uzerinde daha az toz yapiyor.

Junior Member
    Bilgilendirme için teşekkürler. Seramik balata diye bişey bilmiyordum. Kattaki tozdan çok sikayetciydim.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Junior Member
    Alıntı Gokberk Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    A4 icin 700 liraysa baya uygunmus, 116d arka balatalarini 1200 liraya degistirdim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Senin araç arkadan çekiç olduğu için önce arka balataları biter. Audi önden çekiç olduğu için önce ön biter onun fiyatı 1.200 lirayı bulur

Senior Member
    merhaba, konu eski ama yazayım yine de, servis 2000 kaldı deyince değiştirmeye gerek yok çünkü doğru olmayabilir. Bana da 3000 kaldı dediler 15000 gitti ve hala sensor ışığı yanmadı. B9 da ön-arka sensor var biterse yanıyor zaten. 400 civarı balata 200 civarı da işçilik, bir de sonsor kablosu da değişiyormuş 750 falan tutuyor. Sanayide de çok fark yok idi ben baktığımda.