Administrator Ümit Üyenin Avatarı

2019 BMW Z4 nihayet geldi. Karşımızdaki model, sıralı altı silindirli M40i trimine sahip First Edition versiyonu. İsmine rağmen bu model showroomlara ulaşan ilk Z4 olmayacak. 2019un ilkbaharında Z4 30i sunulacak ve yılın ikinci çeyreğinde de ateşli M40i gelecek.

M40i versiyonu, 340 beygir güçlük 3.0 litrelik sıralı altı silindirli motoruyla 0-100 km/h hızlanmasını 4.6 saniyede tamamlayacak. Güçlü motorunun yanı sıra First Edition modeli, adaptif amortisörler, M Sport frenler ve elektronik olarak kontrol edilen arka diferansiyel ile gelecek. BMW henüz Z4âün tüm detaylarını paylaşmadı fakat 18 Eylülâde tüm gizemin ortadan kalkması bekleniyor.

Bize sorarsanız Z4, daha önce sızan fotoğraflarındakinden daha güzel görünüyor. First Edition versiyonu, Frozen Orange Metallic adlı kırmızı bir gövde rengi ile geliyor. Markanın ikonik böbrek ızgarası, otomobilin ön bölümü boyunca uzanıyor ve şık farların arasından kendini gösteriyor. Yeni kırışıklıklara sahip ön kaput da çok daha dikkat çekici görünüyor.

Yandan bakıldığında ise ön tekerleklerin arkasında yer alan hava girişlerinin sıcak havayı frenlerden uzak tutmak için konumlandığı fark ediliyor. 19 inçlik siyah jantlar, beş adet ikili kollara sahip. Otomobilin kısa arka bölümünde de ufak bir spoyler yer alıyor.

Z4’ün kabininde ise fazlasıyla teknoloji bulunuyor. Bir HUD ekran, dijital gösterge paneli, geniş bilgi eğlence ekranı ve klima ekranı iç mekanı domine ediyor. Orta konsolda, bilgi eğlence sistemini kontrol etmek, sürüş modunu ve vitesi değiştirmek için düğmeler bulunuyor. Ayrıca Harman Kardon Surround Sound müzik sistemi de içerideki eğlenceyi arttırıyor.

Kaynak: BMW
    2F2F Mazisi..

Ben çok beğendim. Biraz yukardan fotoğrafını hiç bulamadım.

Alıntı turboadmin Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ben çok beğendim. Biraz yukardan fotoğrafını hiç bulamadım.

Ufak bir not yeni 3 serisinin klima radyo kontrolleri orta kosolu ve gösergesi bunun aynısı olacak ben beğenmedim orta kosollar gittikçe sadeleşiyor
    2F2F Mazisi..

Senior Member
    yandan ve arkadan güzel. fakat önden ne yazık ki fiat 124 spider'ı andırıyor. internette de yorumlar bu şekilde zaten.
    bmw'nin iç mekanda giderek sportiflikten uzaklaşması da üzücü.

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Alıntı eray999 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    yandan ve arkadan güzel. fakat önden ne yazık ki fiat 124 spider'ı andırıyor. internette de yorumlar bu şekilde zaten.
    bmw'nin iç mekanda giderek sportiflikten uzaklaşması da üzücü.
    +1

Ön far grubu yıllar sonra değişmeye kalkmış bmw onda da eline yüzüne bulaştırmış. Far tasarımı çok kötü. Amblemi sök araç başka her markaya gider.

Arka tasarım iç kısım güzel

corona ringe elveda..
    2F2F Mazisi..

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    içi bence de zamanın çok gerisinde kaldı artık. mercedes a serisi bile bundan daha sportif duruyor.

z4 ün çıkmasını 4gözle bekliyordum ama benim için hayal kırıklığı oldu , özellikle önünü beğenmedim. arkadan gayet güzel ama.
    TT

Önden bmwye benzemediği için seniz üzdü bence Hakan, iç mekande m direksiyon da olmasa klasik bir sedan iç mekanı
    2F2F Mazisi..

Member
    önden jaguar f type ı andırıyor...
    bir de hardtop yok sanırım slc nin piyasası güçlenir

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    evet öü arkadaşın dediği f-type ı andırıyor , fiat 124 spyderi de , benzerlikler önemli değil ama pek sportif durmuyor sanki. iç mekan roadster ruhu değil , 3 serisinin kopyala yapıştırı , tente olayına neden geçildi onu bilmiyorum ama onun da hastası çok demekki daha ağır bastı.

Mesela wind reflector bile hala standart değil , slc veya muadillerinde tuşla açılan kapanan reflektörler car , bmw hala manuel reflektörü ektra satıyor ki bu arabada olmazsa olmaz. ben çıksın yine alır binerim ama sıkıntılı
    TT