Member
    A4 1.8 tfsi aracim artik yağ eksiltmesi cok artti, denizli yada ankarada özel servis onerisine ihtiyacim var, yaptiran arkadaslarin yorumumunu bekliyorum

Junior Member
    Neden özel servis ariyorsunuz? Eger illa ozel servis demezseniz Ankara'da Aydoganlardan memnunum. Ben 1 yil once revizyon yaptirdim herhangi sorun yasamadim. Motor bolumundeki formen arkadas gayet bilgili ve titizlikle isini yapan bir arkadas. Oneririm.
    Iyi gunler,
    Alıntı vagus Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    A4 1.8 tfsi aracim artik yağ eksiltmesi cok artti, denizli yada ankarada özel servis onerisine ihtiyacim var, yaptiran arkadaslarin yorumumunu bekliyorum
    LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Member
    Arac servis bakimli degil, muhtemelen 2 kati ucret isterler, servis sureside uzun olcaktir diye dusunuyorum, sizden ne kadar ucret almislardi

Junior Member
    16 bin.
    Ama disaridaki bir ozel servis de o civarda bir fiyat tahmini yapmisti, motoru acmadan bilemedikleri icin. Ayrica sonradan yine sorun cikabilir demisti. Ama Aydoganlar bu sorunun tekrarlamayacagini gayet net soylediler. Bakalim simdilik bir sorun yok.
    Arac servis bakimli degil, muhtemelen 2 kati ucret isterler, servis sureside uzun olcaktir diye dusunuyorum, sizden ne kadar ucret almislardi

Senior Member
    Ozel serviste 8 bin ile 10 bin arasinda yapilmakta. Ancak ben istanbuldaki tum servislere bu sorunu sordugumda uzun surecte yani 200.000 km. Ye kadar bir sorun olmayacagini rahatlikla kullanabilinecegini soylediler. Egzosttan yagi attigini aracin belirttiler. Ne derece dogru bilemedim. Ben acikcasi 100.000 sonrasinda arabada kurum vs. yapar mi sorusunun veya daha yuksek km.lerde yağ ekleyerek devam etsek sorun olur munun cevabini almak icin aramistim. Aracim 70.000 km. De 8.000 km de 1 lt yag kaybi var. Dusuk km de yaptirmak mi yoksa boyle yağ ekleyerek devam etmek mi daha sağlikli karar veremedim. Sonucta motoru ciddi sekilde acip sekmanlara kadar iniyorlar yaparken.

Junior Member
    Ben 83000 de iken motoru revize ettirdim(Konya-Ustaoğlu Otomotiv). 15 bin gibi rakamlar tutacağını beklerden 6000 TL ye hallettik(1.5 yıl 27000 km oldu). Şuan oldukça memnunum yağ göstergesine uzun zamandır bakmıyorum
    Yapılanlar aşağıda.
    Pistonlar-segmanlar değişti
    Gömlekler değişti
    Enjektörün 1 i değişti

Sübaplar yolluklar sübap lastikleri değişti(Sübaplar bir tanıdığımdan hediye geldiğinden siz benim fiyata 400 daha ilave edin. para vermedim ama o tarihteki fiyatı buydu)

Kapak yapıldı
    Şanzuman yağı değişti
    motor yağı değişti
    filtreler değişti
    bujiler değişti
    alternatör kayışı ve gergisi değişti
    Fiyatın makul olmasının nedeni; Parçaları kendim aldım ve hatta rektefiyeci kapakçı ücretlerini dahi kendim ödedim. Ustaya sadece kendi ücretini ödedim.
    2011 Audi A4 1.8 TFSI LPG

Junior Member
    8000 km.de 1 litre bence sorun degil. Audi kullanim kitapcigina 2000 km de 1 litrenin alti sorun degil yazmis. Benim arac 700 km.de 1 litre yakiyordu.
    Alıntı Smart55 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ozel serviste 8 bin ile 10 bin arasinda yapilmakta. Ancak ben istanbuldaki tum servislere bu sorunu sordugumda uzun surecte yani 200.000 km. Ye kadar bir sorun olmayacagini rahatlikla kullanabilinecegini soylediler. Egzosttan yagi attigini aracin belirttiler. Ne derece dogru bilemedim. Ben acikcasi 100.000 sonrasinda arabada kurum vs. yapar mi sorusunun veya daha yuksek km.lerde ya� ekleyerek devam etsek sorun olur munun cevabini almak icin aramistim. Aracim 70.000 km. De 8.000 km de 1 lt yag kaybi var. Dusuk km de yaptirmak mi yoksa boyle ya� ekleyerek devam etmek mi daha sa�likli karar veremedim. Sonucta motoru ciddi sekilde acip sekmanlara kadar iniyorlar yaparken.

Member
    Ankarada mass oto da araci 8500 tly yaptirdim,3 gun de teslim ettiler, saten icerde yapmakta olduklari 2-a5 vardi, hafta 2 tane yapiyorlarmis, gayet ilgili ve tecrubeli arkadaslar, birdaha sorun olmaz korkmayin dediler, 500-600 km yaptim sehir ici sindilik sıkıntı yok

Junior Member
    Ankarada mass oto da araci 8500 tly yaptirdim,3 gun de teslim ettiler, saten icerde yapmakta olduklari 2-a5 vardi, hafta 2 tane yapiyorlarmis, gayet ilgili ve tecrubeli arkadaslar, birdaha sorun olmaz korkmayin dediler, 500-600 km yaptim sehir ici sindilik sıkıntı yok
    Merhaba son durum nedir? Bende de benzer sorun var. 800km'de 1 lt yakıyor B7 2.0 TFSI. Ankara'dayım. Mass otoyu kesinlikle tavsiye eder misiniz? Bu iş çok riskli. Yaptırıp da verim alamayanlar az değil.
    A4 B7 Dış S line 2.0T FSI Quattro

Member
    5000 km oldu sorun yok simdilik, tavsiye ederim, bende denizliden goturdum araci,