Junior Member
    Arkadaşlar merhaba,A4 B8 1.8TFSI manuel aracım. aracımla geri giderken özelikle de açılı giderken tık tık tık ses geliyor. Neden olabilir?
    Ayrıca ateşleme bobinlerim çatlamış, sanırım gövdeye kaçırıyor. Gaza yüklenince patırdama ve gaz yememe oluşuyor. Dıştan izole bantla sardım biraz azaldı sorun ama ara ara yine yapıyor. Tavsiye edeceğiniz bir marka var mıdır bobinde?
    Son düzenleyen hytprst, 23-Mayıs-2018 saat 11:02.

Senior Member
    Tıkırtı sesi geri geri giderken mi oluyor yoksa sabit durup direksiyonu çevirirken mi? Dururken direksiyonu çevirince gelen ses kronik bende de var ama giderken geliyorsa bir bilgim yok.Lastik ve jant ebatlarınız büyükse o da sürtme yapıyor olabilir ama ileri giderken de yapması gerekirdi sanırım.
    Audi A4 B8 1.8 TFSİ 160 Multitronic

Senior Member
    Bobinleri Beru marka alabilirsiniz. Beru üstelik Türk Malı. Tanesi 300 TL gibi olmalı. Üzerinde “German Engineering” kenarında minicik “Made in Turkey” yazıyor.
    Bizdeki 1.8 Manuel de 50 bin de 4 bobini de Beru ile değiştirdim. 3 tanesi bozulmuştu. Araç 85 binde sorun yok

Junior Member
    Alıntı BrigLand Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Tıkırtı sesi geri geri giderken mi oluyor yoksa sabit durup direksiyonu çevirirken mi? Dururken direksiyonu çevirince gelen ses kronik bende de var ama giderken geliyorsa bir bilgim yok.Lastik ve jant ebatlarınız büyükse o da sürtme yapıyor olabilir ama ileri giderken de yapması gerekirdi sanırım.
    Aynı direksiyon çevirme sırasında gelen sesler var. Ama sıkıntı o değil malesef. Jant lastik ölçülerim orjinal. Örneğin direksiyonu sağa çevirdim geri geri gidiyorum ses geliyor. Daha önce 19" vardı o bile sürtmedi. Sürtme olamaz diye düşünüyorum.

Alıntı supermen5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bobinleri Beru marka alabilirsiniz. Beru üstelik Türk Malı. Tanesi 300 TL gibi olmalı. Üzerinde “German Engineering” kenarında minicik “Made in Turkey” yazıyor.
    Bizdeki 1.8 Manuel de 50 bin de 4 bobini de Beru ile değiştirdim. 3 tanesi bozulmuştu. Araç 85 binde sorun yok
    İnternette araştırma yaptım o fiyatlar çok fazla gibi geldi bana hocam. Gördüğüm BOSCH bile 115TL, NGK 175TL tanesi. 3üne 300TL olabilir mi? Ama BERU aklımda araştıracağım internette. Teşekkür ederim.

Junior Member
    Arkadaşlar mecburen servis yolunu tuttuk. Aks bilyasından geliyormuş ses. Bobin olarak da en acilinden BOSCH buldum üzerinden çıkanla aynı. Tanesi 115TL aks içinde parça siparişi vereceğim. Teşekkürler yardımlar için.