Member loving Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar merhaba; forumu uzun zamandır takip ediyorum yeni katıldım aranıza.

Audi TT 2007 2.0 bakıyorum daha doğrusu param buna yetiyor Quattro tabi ki en iyi seçenek performans konusunda ama biraz önce satır başında da belirttiğim gibi bütçem maks 70-80 bin TL. bu rakamlara da quattro hayal birazcık.. Şimdi yanlış yapmamak adına tecrübeli büyüklerimi küçüklerime bazı sorularım olacak.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...48996212/detay

Bu aracı düşünüyorum kısmet olursa nisan ortası veya mayıs başı gibi. Sorularım aşağıda sıralıyorum müsadenizle tecrübesizliğime verin.

- Bu araç için yazılan çizilenlerden yola çıkacak olursak rakam makul müdür ?
    - Bu araç için sorunsuzdur bilgisi aldığımda ustam'dan exp.'den rakamı kaça kadar düşürmeye çalışmak en mantıklısıdır ? Ederi nedir ?
    - Bu kasa / model / yıl kronik sorunları var mıdır ?
    - Benzinli bir araba için ikinci elde ( TT ) km fazla mıdır ? İdeal midir ?
    - Aracın trafik sigortası ve kasko bedeli ortalama olarak ne kadardır ?
    - Araç şehir içi tüketimi ne kadardır ?
    - Önden çekiş olan bu araçta performans konusun da çok mu ekisklik yaşarım ?
    - Araç parça ve bakım masrafları yüksek olarak değerlendirilebilir mi ?

Ve son olarak aldığım'da şu hale getirmek gibi bir heyecan içersindeyim..

Bana ne kadara mal olur ?

Şimdilik bu kadar cevaplar için teşekkürler.

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    feleğin çemberinden dönmüş bu araba keyif değil olsa olsa baş belası olur. Bel altı boyalı spor araç alınmaz Türkiye'den nasıl boyandığını kanıtlayan mantıklı bir sebep yoksa. Kısacası ilandaki araç alınacak bir araç değil.

114k km normal şartlarda bir şey değil ama arabanın o km ye kadar nasıl kullanıldığında bağlı , bunların tamamı yağ yakıyor o konu üzerinde yoğunlaş.

s-tronic geçişlerde sarsıntılı mı ona bak , 6 ileri yağlı tipte pek problem yok ama bu araç hor kullanılmış çok belli.

tt sayfa sayfa konusuldu forumda biraz araştırırsan soruların tüm cevapları fazlasıyla var. Hayırlısı olsun şimdiden.
    TT

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    AİRBEG VE ŞASELERDE OYNAMA YOKTUR
    Şu cümle bile alınmaması bir için bir neden
    2F2F Mazisi..

Alıntı HaKoTT Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    feleğin çemberinden dönmüş bu araba keyif değil olsa olsa baş belası olur. Bel altı boyalı spor araç alınmaz Türkiye'den nasıl boyandığını kanıtlayan mantıklı bir sebep yoksa. Kısacası ilandaki araç alınacak bir araç değil.

114k km normal şartlarda bir şey değil ama arabanın o km ye kadar nasıl kullanıldığında bağlı , bunların tamamı yağ yakıyor o konu üzerinde yoğunlaş.

s-tronic geçişlerde sarsıntılı mı ona bak , 6 ileri yağlı tipte pek problem yok ama bu araç hor kullanılmış çok belli.

tt sayfa sayfa konusuldu forumda biraz araştırırsan soruların tüm cevapları fazlasıyla var. Hayırlısı olsun şimdiden.
    Ümit bey ve Hakkot öncelikle merhabalar konuya katılım gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim dün gece sabaha kadar tüm başlıkları daha doğrusu ilgili başlıkları okudun bir çok konuda tecrübe edindim aradığım bir çok soruya cevap buldum.

- Bel altı boya hep temizlik boyası olarak kalmış benim aklımda bende kendi şuan bindiğim arabaya temizlik baksatlı çizik vslerden sebep bel altı boya attırdım. Ama sizin söyleminizden sonra tekrar düşündürdü bu durum beni.

- Ben aracı gömeye gitmedim ustama göstermedim expertiz yaptırmadım sadece ilan üstünden paylaşmak istedim sizlerle o yüzden araba temizmi değil mi hiç bilmiyorum.

- 114 K bir şey değil demişsiniz böyle bir marka böyle bir araba ve kasa için kesinlikle haklısınız bende sizinle aynı fikirdeyim. Fakat o km geldiğini nasıl bilebilirim ? İmkansız bunu anlamak sanırım arabayı nerede ne şekilde zorladı ? zorladı mı ? vs.

- Geçişlerde sarsıntılı mı kısmı dediğiniz kısmı biraz açar mısınız tam olarak anlayamadım Ümit hocam.

Hor kullanılmış kısmına sizin gibi deneyimli biri diyorsa kesinlikle dediğinize biat etmek benim boynumun borcu Beni büyük bir yükten kurtardınız söylemlerinizle çok tşkler.

Bu aracı temiz bulmak adına ne gibi stratejiler uygulanmalı ? Sahibinden vb sistemlerde tüm ilanları devamlı inceleyip gidip görmeli mi ?
    Son düzenleyen loving, 20-Mart-2018 saat 14:42.

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    bel altı boyalı kaput ve çamurluk değişmiş , temizlik boyası mıdır sence soruyorum

Araç alma hevesiyle insanın gözüne görünmüyor gerçekler ama ap açık ortada , adam kendi yazmış EİRBEG VE ŞASEDE OYNAMA YOKTUR , bunu yazma ihtiyacı duyuyorsa zaten bu arabanın her yeri düzeltilmiş belli. İçi inanılmaz bakımsız duruyor. sağ gözü solmuş büyük ihtimalle o far yerinden oynamış sökülmüş takılmış. Yıla bağlı solmada olabilir bilemem.

Ayrıca ince bir detay audi tt nin en tutulmayan rengi siyahtır. Zor satılır.

Açık konuşayım bu paralara düzgün araba bulamazsınız , bütçe buysa bence başka modele yönelin. İlla alacağım diyorsanda taktik belli 1 ustaya ve bir ekspertiz merkezine mutlaka sokun arabayı birinden birini bile es geçmeyin.
    Son düzenleyen HaKoTT, 20-Mart-2018 saat 14:50.
    TT

Alıntı HaKoTT Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bel altı boyalı kaput ve çamurluk değişmiş , temizlik boyası mıdır sence soruyorum

Araç alma hevesiyle insanın gözüne görünmüyor gerçekler ama ap açık ortada , adam kendi yazmış EİRBEG VE ŞASEDE OYNAMA YOKTUR , bunu yazma ihtiyacı duyuyorsa zaten bu arabanın her yeri düzeltilmiş belli. İçi inanılmaz bakımsız duruyor. sağ gözü solmuş büyük ihtimalle o far yerinden oynamış sökülmüş takılmış. Yıla bağlı solmada olabilir bilemem.

Ayrıca ince bir detay audi tt nin en tutulmayan rengi siyahtır. Zor satılır.

Açık konuşayım bu paralara düzgün araba bulamazsınız , bütçe buysa bence başka modele yönelin. İlla alacağım diyorsanda taktik belli 1 ustaya ve bir ekspertiz merkezine mutlaka sokun arabayı birinden birini bile es geçmeyin.
    Hocam ilk arabamı alırken dediğin olaya çok kendimi kaptırmıştım usta bu araba adam olmaz abi dedikçe sorun yok yaptırırız modundaydım O ilk heyecan ilk araba heyecanı kör ediyor adamı. Ha bu araçta da taştan olsun benim olsun moduna geçiyor insan haklısın kesinlikle. Bu miktarın üstüne 150bin tl kadar çıkabilirim oda çok zamanımı alır en az 1 yıl. Hayır piyasada çok garip bakıyorum ilanlara hocam 200bin küsür km arabaya dünya para yazmışlar TT konusunda. Quattro diye yatıp kalkıyorum ama nefsime kurban olacağım muhtemelen kasaya kanıp tt s line olacak sanırım yada düz olarak.

Araçta benim takıldığım ilk yerler farlar solmuş mu resimmi acaba diye bin kere bakmışımdır seneden sebep farlar kararma solma yapıyor bende öyle düşündüm. ve yazdığınız nokta benim için belirleyici oldu evet airbag ve şase kısmı. Yani ana hatlarda bir şey yok gerisine takılmayın misali. Başka modele yönelmek istemiyorum sebebi 31 yaşındayım ve bu araç ilk kasasından bugünlere benim hayalim diyebilirim opele biniyorum şuan tabiki bu aracın yanında sütçü beygiri benim için

En iyisi audiyi hakim özelliklede bu modele ve sıkı bir ekspertiz raporu almak araç için.

Bundan 4,5 sene önce mini cooper s johncooper özel seri bir cihaz aldı arkadaşım güzel bir rakama araba kız gibi tabiri vardır ya o şekilde ne ses ne sorun pırıl pırıl usta dedi hiç düşünmeden al falan araç alındı arada tanıdık vasıtası ile elbette sonra trafik sigortasında mı kaskodamı tam emin değilim arabanın pertten çıkma olduğu çıktı ve arkadşaımın başından aşağı kaynar su döküldü allahtan arada tanıdıklar vardıda aracın satışını geri aldırdık öyle bir hatıram var ve daha niceleri. o yüzden bu araba işi büyük risk alıyorsun bir şey yok 2000 km yaptın yapmadın garip garip sesler sorunlar derken masraf üstüne masraf.

Renk uyarısı için çok teşekkürler ama ben o aracı 10 bin eksi bakiyede satayım ama yinede siyaha bineyim yani bu arabada siyah büyük asillik yada bana öyle geliyor. Nasıl ferrari deyin kırmızı ise bu arabada da özellikle bu modelde siyah çok asil kanımca. Beyazın zevki de başka elbette.

Bir kaç soru daha sorayım en azından laf laı açar ve konuya bakacak bu sorular kafasını kurcalayan aradaşlarada kaynak olmuş olur.

- ben hep sahibinden alma taraftarıyım çok daha anlamlı fiyatlara gelebiliyor. Ama galeriler km'si ile dahi oynuyorlar arabanın yada pertten alıp yaptırıp kar almak peşindeler. Misal bu ilandaki araç galeri ne kadar eklemiştir aldığı fiyata ? Galerici bir arkadaşla geçmişteki konuşmalarımdan en kötü 7,8 bin ekliyorlar ve km ile oynuyorlar falan demişti bu her zaman böyle midir ?

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Galeri karı araca göre değişiyor 5 bin tl ortalama kar koyuyorlar, ancak araç satılmaz veya elde kalırsa 2bin tlye kadar indirdiklerini biliyorum
    2F2F Mazisi..

Junior Member
    Kardeşim öncelikle hangi aracı alırsan al Kazasız belasız güle güle kullan şimdiden
    Bahsettiğin araçta yağ yakma sorunu büyük ihtimalle olur
    Şanzımana dikkat et bide özellikle kavrama veya mekatronik arızası olursa ciddi masraf çıkar sana
    Eğer normal kullanırsan şehir içi 12-13 yakar oda 65 krş demek ama sen 75 krş yakar gibi düşün öyle al

Alıntı alibolucek Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Kardeşim öncelikle hangi aracı alırsan al Kazasız belasız güle güle kullan şimdiden
    Bahsettiğin araçta yağ yakma sorunu büyük ihtimalle olur
    Şanzımana dikkat et bide özellikle kavrama veya mekatronik arızası olursa ciddi masraf çıkar sana
    Eğer normal kullanırsan şehir içi 12-13 yakar oda 65 krş demek ama sen 75 krş yakar gibi düşün öyle al
    Ali hocam çok teşekkürler güzel yorumunuz için. Bu arada ilana koyduğum araba hakkında haklısınız sanırım

78 bin tl'den 72.500'e düşmüş bildirim geldi favori ilanınızda indirim var diye.

Galeri bu arabaya min 5-7 bin tl kar koysa demekki 50-60 bin tl arasında bi fiyata aldı.