Junior Member
    Merhabalar

Şu ilandaki araçla ilgileniyorum, düşünceleriniz nedir ? İstanbulda Audi yetkili servisde expertiz yaptıracağım fakat onlarda dyno yok, istanbulda quattro için dyno yapan yer var mı ? Birde bu aracı almadan özellikle nelere dikkat etmem gerekiyor, kronik ne gibi sorunları olabilir ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...5068286/detay/

Senior Member
    Kronik sorunları : Emme manifoldu arızası, bobin arızası, En önemlisi Stronic Sorunları.

Junior Member
    Emme manifoldu arızası, bobin arızası masrafı ne civardadır

Şanzuman sorunları biliyorum, daha önce DSG passatım vardı

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    powershop maslaktaki dyno 4 çeker de ölçüyor diye biliyorum.
    TT

Senior Member
    Emme Manifoldu yenilemek 2,5-3000 TL, Bobin orjinal alırsanız sanırım tanesi 400-500 dür. Beru,Bosch dan alırsanız 250-300 olmalı.

Junior Member
    Alıntı supermen5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Emme Manifoldu yenilemek 2,5-3000 TL, Bobin orjinal alırsanız sanırım tanesi 400-500 dür. Beru,Bosch dan alırsanız 250-300 olmalı.
    teşekkür ederim, sizce ilandaki araç nasıl ?

Araç bakanlık koruma aracı olarak kullanılmış, para sorun olmadığı için silecek lastiklerine kadar her türlü işlem yetkili serviste yapılmış

Benim aklımı kurcalayan tek konu, araç bakanlık koruma aracı olduğu için hor kullanılmış olma ihtimali, bu adamlar bozuk yol vs dinlemez basar geçer, birde motor durumu, bunlar aracı ısıtayım sonra hızlanırım demez kontağı açtığı gibi dip gaz gider diye düşünüyorum, birde çok fazla gaz fren kullanılmış olsa gerek, henüz 60.000 km de olan aracın 4 disk ve balatası 40.000 km lerde değişmiş.

bu araç ilerde sorun çıkartabilir mi ?

Senior Member
    Soğuk motora basmış olma ihtimalleri yüksek. Motorun aşınma yüzdesini ölçtürebilirsiniz. Bir de amortisör ve ön düzen testi yaptırılabilinir. Gerçi bu testler de çok ucuz değil.
    Bence araçta en kötü şey koltuklar. Jant değişir, direksiyon değişir. Koltuk değişse bile çok masraflı olur.
    Bir de ön kaput ve tampon boyalı mı acaba ?

Senior Member
    Şanzumanını iyi kontrol ettirmek lazım bence. Motor 2.0 tfsi olmasından yağ yakma sorunu var mıdır 225 hp liklerde bilemiyorum. Ben olsam bu 2 unsura ağırlıklı kontrol ettirirdim. Hayırlısı olsun şimdiden.

Member
    Koruma aracı ise biraz sıkıntılı bence, çok iyi baktırın özellikle motoru.
    Audi A5 quattro