Junior Member
    Mrblar arkadaşlar yaklaşık 10 gün önce 2018 a4 design alarak aranıza katıldım.
    Sizlere sorum sonradan navigasyon, büyük ekran, ACC, şerit takip gibi özellikleri eklemek istiyorum. Bu parçaları Almanya dan getirtme şansım var. (Akrabam sürekli gelip gidiyor)Ama dikkat etmem gereken ve satın alacağım sahibinden...cm gibi Almanya yedek parça siteleri varsa paylaşırsanız sevinirim. Sahibinden...cm gibi sitelerde var fakat aşırı pahalı.
    ( bundan önce Seat Leon um vardı bu özellikleri nerdeyse tamamını yapabilen arkadaşlar vardı).
    Şimdiden teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Senior Member
    ebay.de den bütün parçaları bulabilirsiniz. mmi plus+virtual cockpit parçaları var ama burada ender elektronik ya da vural oto'ya bir sorun isterseniz mmi için Türkiye'ye özel yazılım atıyorlar aldıkları yerden. (örnek set)

ACC için radarlar, kamera, direksiyon altı ünitesi ve belki information control unit ile gerekiyor.

Şerit takip için ön camın değişmesi ve kameralı cam takılması gerekiyor + direksiyon alt kol ünitesi bunda da farklı. Komple tek parça değişiyor. ACC ile aynı anda yapılmazsa 2 kere değiştirmek gerekir.

bu iki sayfada bu tarz retrofit ürünleri var;
    K-electronic
    kufatec

Bu işlemlerin sadece donanımları rahatlıkla 10k euroyu bulur. Montajla birlikte bir bir b segment araç parası eder. Montajları ve kablo tesisatları ciddi bir fiyat tutar.

Junior Member
    Alıntı cukecuke Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ebay.de den bütün parçaları bulabilirsiniz. mmi plus+virtual cockpit parçaları var ama burada ender elektronik ya da vural oto'ya bir sorun isterseniz mmi için Türkiye'ye özel yazılım atıyorlar aldıkları yerden. (örnek set)

ACC için radarlar, kamera, direksiyon altı ünitesi ve belki information control unit ile gerekiyor.

Şerit takip için ön camın değişmesi ve kameralı cam takılması gerekiyor + direksiyon alt kol ünitesi bunda da farklı. Komple tek parça değişiyor. ACC ile aynı anda yapılmazsa 2 kere değiştirmek gerekir.

bu iki sayfada bu tarz retrofit ürünleri var;
    K-electronic
    kufatec

Bu işlemlerin sadece donanımları rahatlıkla 10k euroyu bulur. Montajla birlikte bir bir b segment araç parası eder. Montajları ve kablo tesisatları ciddi bir fiyat tutar.
    Çok teşekkürler hocam en azından navigasyon hayalet ekran iyi fiyat onları aşmaya çalışıyım

Senior Member
    yakın zamanda cruise control taktıran var mıdır? geçen yıl 1200 tl civarında olduğu yazılmış forumlarda. kısmetse bu sene taktırmayı düşünüyorum. ancak euro 5 tl iken muhtemelen 2000 tl ye dayanmıştır servis rakamları
    A3 8V 1.2 TFSI Ambiente & A4 1.4 TFSI Dynamic

Senior Member mrasafated Üyenin Avatarı
    Alıntı drbatuhan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    yakın zamanda cruise control taktıran var mıdır? geçen yıl 1200 tl civarında olduğu yazılmış forumlarda. kısmetse bu sene taktırmayı düşünüyorum. ancak euro 5 tl iken muhtemelen 2000 tl ye dayanmıştır servis rakamları
    Kasim 2017 de servis 2000₺ demislen enderde 1200 gibi bir rakamdi yuvarlak rakamlari yaziyorum.

Bende basta hiz sabitleyici olmadan olmaz diyordum limit e alisinca crusie gereksiz gelmeye basladi ve vazgectim limit candir

2017 Hidden Content A4 TR devam
    2011 Hidden Content A3 TR sold
    2006 Hidden Content A3 RU sold
    2002 Cooper US sold

Junior Member
    Ben 2015 b9 almak üzereyim ve kayar sinyal yok. Izmır de yapabilen bir yer ta siye edebilir mısınız? Kaç tl dir? Sonradan yaptırmanın araca bir zararı var mı?

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi