Junior Member
    Aracım 2011 A5 2.0 TFSİ Quatro Arac 134.000 Km de
    Şanzıman arızası verdi Arıza Tespiti için Doğuş Oto Kartal'a bıraktım. Bana Kavrama ve Mekatronik Arızası olduğunu 13,588 TL civarı bir ödeme çıkarıldı. Bu sorunun kronik bir arıza olduğunu söyledim ve Mağduriyetimin Giderilmesi için iyi niyet garantisi adı altında İndirim İstediğimde. Aracın arızasının kronik bir arıza olduğunu kabul edip İyi niyet uygulaması kapsamında %50 parça %30 işçilik indirimi uygulandı ve benden 7.100 TL civarı bir tutara arızayı giderebileceklerini söyledi. Bende bu tutarı ödemeyi kabul ettim ve arızanın giderilmesini istedim Bana aracı teslim etmeye 1 gün kala Garantiden yararlanamayacağımı tutarın tamamını ödemem için telefonla arandım. 7100 TL ödemeyi kabul ettiğim halde neden İyi Niyet uygulamasından yararlanamıyorum dediğimde Aracın 120 binde şanzıman bakımını Benden önceki sahibi Yetkilide Değilde özel serviste yapması (Faturası Mevcut)
    1 haftadır bu işle uğraşıyorum Yemin ederim Gına geldi bu Audi nin üretim kaynaklı arızalarından
    Kimisi yağ yakma problemiyle uğraşıyo Kimisi şanzıman kimisi başka bişey
    Bu konu hakkında tecübe sahibi olan bana biraz bilgi verebilirmi?

Bana çıkardıkları 13.588 liralık parça işçilik listesi tamamen şişirilmiş bi şekilde
    Ne kadar civata somun segman varsa eklenmiş listeye
    Halbuki civata somun eskileride kullanılsa olur
    15 lt şanzıman yağı yazılmış Litresi ise 150 liradan aynı orjinal yağ dışarda 80 lira
    neden 15 litre diye sordum sonuçta bu şanzıman 15 lt yağ almıyo dediğimde
    yağı doldurucaz Test ettikten sonra tekrar boşaltıp Tekrar doldurucaz dediler temizlenmesi için
    Hadi onada tamam dedim
    Bi daha Audi mi asla

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    1.si adamlar iyi niyet garantisini bozabilirler en son gidilen özel servisten dolayı. Bu bence en doğal hakları.

2. si iyi niyet garantisi veya değil , bu araba bu arızayı 100lerce kez vermiş. bunu her türlü bedelsiz değiştirmeleri lazım , bundan istenilen paralar tamamen ahlaksızca ve türk milletini sömürmeye yönelik. Avrupada bu tarz şeyler direk çağırılıp ücretsiz gideriliyor.
    TT

Junior Member
    Alıntı HaKoTT Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    1.si adamlar iyi niyet garantisini bozabilirler en son gidilen özel servisten dolayı. Bu bence en doğal hakları.

2. si iyi niyet garantisi veya değil , bu araba bu arızayı 100lerce kez vermiş. bunu her türlü bedelsiz değiştirmeleri lazım , bundan istenilen paralar tamamen ahlaksızca ve türk milletini sömürmeye yönelik. Avrupada bu tarz şeyler direk çağırılıp ücretsiz gideriliyor.
    Bu sistem tamamen doğuşun insiyatifine kalmış bişey kimine yüzde 70 kimine yüzde 30 kimine iste bedelsiz İyi niyet garantisi uyguluyo işçilikten geçiriyo
    Kime ne yedirirse yani
    Şuanda aracı gidip alsam en az 500 lira tespit parası ister
    Soyguncular

Member totik Üyenin Avatarı
    Audi almanyaya ayrıntılı bir mail atın önce indirimin onaylandığını fakat cayıldığınıda eklemeyi unutmayın.Mutlaka olumlu dönüş olacağına inanıyorum.
    S3' 15.

Junior Member
    Alıntı totik Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Audi almanyaya ayrıntılı bir mail atın önce indirimin onaylandığını fakat cayıldığınıda eklemeyi unutmayın.Mutlaka olumlu dönüş olacağına inanıyorum.
    Hem almanyaya hem doğuşa mail attım

Yani ne kadar uğraşmak istediğine bağlı.

Servisten yapılan işlemin detaylı açıklamasını, neden yapıldığını gösteren bir kağıt al. Hangi şikayetle gittiğini vs. Faturanıda al çık. Faturayıda ödeme, arabanı zorla tutamazlar.

Daha sonra bunları Almanya 'ya ilet.

Senior Member Omercan Üyenin Avatarı
    Yani ne bileyim lastiği değiştirirken lastiğe sök tak ücreti alan bir firma ya da cam suyuna 5 tl alan bir firma...

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok geçmiş olsun bu arada. Dünyanın kabul ettiği sıkıntıyı bi ferit baba kabul edemedi

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Mercedes Benz 500SE-1987
    BMW 3.25i-1993
    Audi A3-2012

Junior Member
    Attığım şikayet maili işe yaramış Doğuş Oto Kartala ulaşmış
    Konuyu servis müdürüne iletmişler
    Tekrar aradılar indirimli yapıcaklarmış arızayı

Senior Member moonlightblue Üyenin Avatarı
    Pardon son mesajını sonradan okumuşum. Sorunun inşallah anlaştığınız şekilde çözülür. Gelişmeleri yazarsan iyi olur.
    Son düzenleyen moonlightblue, 24-Mart-2018 saat 23:08.

Junior Member
    Alıntı moonlightblue Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Pardon son mesajını sonradan okumuşum. Sorunun inşallah anlaştığınız şekilde çözülür. Gelişmeleri yazarsan iyi olur.
    Arkadaşlar aracı teslim aldım konuştuğumuz gibi İyi niyet garantisi adı altında indirimli yaptılar.
    Benim gibi aynı sorunları yaşayan varsa bıkmayın sürekli şikayet maili atın Mecbur her mailde arıyolar ilgileniyolar
    Araç 105bin bakıma kadar yetkilide yapılmış 120bini özelde ve 135binide ben özelde yaptırdım
    2 bakım yetkilide yapmamamıza rağmen iyi niyet garantisi uyguladılar
    Bu iş tamamen onların elinde olan bişey zorlayınca yapıyolar